Skocz do zawartości
DAVVID

opony przednie do 255 + tur 3B

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
DAVVID    3

Witam

Kupilem tura 3b i musze wymienic opony przednie sa popekane (maja 22 lata)

Doradzcie mi czy zalozyc takie jak maja byc 6.00x16 czy moze szersze (jakie by pasowaly na te fele)?

Jakiej firmy mam szukac? Ciagnika używam do zrywki drzewa i pracach przydomowych.

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

yahooo777    698

Założenie szerszych opon na pewno nie będzie powodowało zapadania sie ciągnika tak jak wspomniał kolega w drugim komentarzu, ale druga strona medalu-bez wspomagania będziesz miał bardzo ciężki skręt na szerszych oponach

Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Jak masz wspomaganie to zmień felgę i załóż 10 a jeżeli nie to 6.50 bo 7.50 to za duże będzie ciężko skręcać

mistrzgtsv6    0

Śmiało możesz założyć na tą felge 7.50 x 16 ja mam takie założone w swoim MF-ie bez wspomagania. Wcześniej były orginalne opony 6.50 x 16 do tura wogóle się nie nadają, przy podnoszeniu dużego ciężaru robił się flak i ciężko było skręcać. Z kolei opony 7.50 x 16 mają same zalety:

- są mocniejsze i nie uginają sie pod ciężarem, a więc jest lżej kręcić kierownicą

- mają wyższy profil, więc większy prześwit pod ciągnikem i tur wyżej podnosi

- nie zapadają się przez co lżej jest skręcać

- lepiej się na nich jeździ w polu

Dlatego też nie daj się zwieść komentarzami typu "szersze opony - kierownicą ciężko kręcić" i kup opony 7.50 x 16, oczywiście będziesz musiał dokupić też większe dędki, ale to groszowa sprawa.

Gwarantuje że będziesz zadowolony.

DAVVID    3

mistrzgtsv6 a jakiej firmy opony kupic bo w grene nie maja juz debicy 7.50x16.

A w innym sklepie ma jakies tureckie Petlas za 278zl jest to dobra cena.

Powiedzcie jakiej firmy mam szukac .

Edytowano przez DAVVID
Cytowanie posta

MDSikor    6

Ja jam do swojego MF 255 montowałem tur to od razu założyłem z przodu nowe gumy 7,5 x 16 Mitas jak na razie sprawują się dobrze.

Rolnik1973    1275

Ja w u3512 mam 205/75/16 od dostawczaka. Wysokość ta sama co 6.00 a szerokość taka jak 7.50/16. Dużo lżej się skręca bo nie zapadają się i na grzązkim idą wierzchem a nie wrzynają się. Super sprawa.

pimper21    49

No dokładnie ja teraz bd zakładać i odrazu wspomaganie już kompletuje nie siadają tak i nie cierpią tak opony mi ostatnio przy starych felga felga a oponę rozwaliło na polu ;D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomas318
      witam naprawiam pompy i inne części hydrauliki siłowej nie tylko do kazdego modelu traktora komabjnu lub innego sprzetu rolniczego . W razie pytanie prosze pisac prywatna wiadomosc . Pozdrawiam 
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?
    • Przez Pablo1992
      Witam. Kupilem MF 399, 1996 r. I wydaje mi sie ze nie dzialaja niektóre kontrolki na konsoli i mialbym prozbe ze moze komous by sie chcialo zrobic zdjecia kontrolek wszystkich jakie sa w swoim MF i wrzucic do galeri lub wysac mi na e-maila. Z góry dziekuje.
    • Przez lexiflexi
      4 raz przez 12 lat urwał mi się wał korbowy w mfie 560... po 3 razie zmieniłem cały blok nowy wał i po 3 latach znowu urwał się ... robili to mechanicy w zakładzie nie miałem wglądu takiego jak to było robione a kasę wzieli dużą... jedyne co widzialem to już złożony silnik i specjalnie umalowali go bo blok był żólty i nie ładny ... teraz dopiero okazało się że oprócz bloku wsadzili mi pompe wtryskowa od tamtego nie wiadomo jak było z wałem ... na panewkach jest jakiś symbol 01 a na oryginalnych jaki jest ? Teraz tak... czy warto robić silnik ( koszt ok 4000-5000 zł) czy kupić silnik ( do 4500 zł) ... Był z nim tez problem że nawet jak stał nieruchomo to jak się wcisneło gaz w podłogę to dymił na czarno ... co było tego przyczyną ? odpowiedzcie na te 2 pytania ... z góry dziękuję ...
    • Przez przemek230591
      Witam mam problem z podnośnikiem u mojego mf 394f. Problem polega na tym iż po osiągnięciu przez ramiona górnej pozycji ciagnik jest jakby przyduszany jakby coś go blokowało, wygląda mi to tak jakby nie działał zawór przelewowy miał ktoś podobny problem? Poza tym za siedzeniem po odkreceniu zaślepki znalazłem dwie dźwignię jak by od regulacji, wiecie do czego służą 
      Doraźnie zastosowałem taki ogranicznik na dźwigni jak na drugim zdjęciu