Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karol012011

Sianokiszonka w ciukach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To tak, po pierwsze w ciukach a nie kciukach. Opłacalne tylko przy małej ilości ha i krów.

Wiadomość z agroFakt.pl

luki0489    8

Lepiej już zainwestować w przyczepę typu "jugosławianka" i tak produkować sianokiszonkę na mniejszą skalę

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo, chodzi ci o te duże kostki czy te starszej wersji???

Bo te starsze to się wrzuca do stodoły i leżą.

kogut83    6

widziałem coś podobnego w dani ,tyle że to były okrągłe baloty tylko że o średnicy ok.50-60 cm. takie kostki to tylko jak ktoś ma 1-2 krowy lub konia co najwyżej 3 kozy :) ,bo duży balot zanim by skarmili by się zepsuł.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zepsuć to nie, ale kostki to opłacalne przy małej hodowli. Tak jak dla mnie 1-6 ha

BUSTED    57

to mój sąsiad prasował w takie kostki mokrą trawę wkładał w worek na śmieci i odkurzaczem powietrze wyciągał. Jak przestał to robić to się śmieliśmy z niego że odkurzacz mu się spalił

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile trzeba się wykosztować żeby kupić owijarkę do kostek. Najlepsza owijarka to stodoła:)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie nie wiem ale dobrej firmy nie za tanio.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???