Zaloguj się, aby obserwować  
michael01989

Pomocy z wyborem ciagnika:(

Polecane posty

wiem znacie takie tytuły na pamięć... ale przeczytałem prawie wszystkie posty na tym forum wiem jest tego trochę.. ale dalej nie wiem:( mam taki problem niestety pracuje na gosp w którym mam małe szanse na nowy ciągnik:(:(:( i jestem tylko pracownikiem. ale razem z ojcem dostaliśmy zadanie żeby poradzić nowemu zarządcy jakiś ciągnik bo stary się sypie.. i problem w tym ze już nie wiem za czym się rozglądać:( zacznę może od tego co ten ciągnik miał by robić to tak pług 4 skiby eberhardt ziemie klasy 3 agregat amamzone aktywny 3 metry brona kg siewnik rpd agregat uprawowy 4,5 m prasa john deere 578 kosiarka 3 metry ze spulchniaczem i do tego transport rocznie około 1000mtg na luzie hektarów 140 produkcja bydło teraz robią zetor 10540 ojciec i zetor 16245 ja ale za dużo do włożenia do niego i właściciel chce go sprzedać..... i tu zaczyna się problem co kupić wydaje mi się że 120/130 koni spokojnie by starczyło ponieważ ten ciągnik dużo prac ma do wykonania gdzie te 110 koni na luzie starcza prasa 3 tys bel rocznie do tego dochodzi koszenie grabienie itd i transport tych bel wożenie kiszonki z QQ 50h i obornika itd i tak ojciec zniechęcił się do zachodnich po przygodach z case cs 150 (masakra to mało powiedziane elektyki w ciul...) i renaultach czyli te marki odpadają i zagadują o jakimś ursusie bo z zetorów tylko forterry w tym przedziale mocy a rózne są o nich opinie.. mi by się widział jakiś john deere ale problem z tym ze do wydania jest kasa w przedziale 70 do 100 tys:( wiem szału nie am ale nic na to nie poradzę:( żadne argumenty nie przemawiają władzy.... i właśnie do was prośba o jakiejś propozycje albo konkretne argumenty które bym mógł przedstawić pracodawcy.:) z góry dzięki a jeśli ktoś uzna żeby zamknąć to będzie lipa... każda propozycja marki modelu się przyda

Edytowano przez michael01989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

(masakra to mało powiedziane elektyki w ciul...)

a mnie przerażają setki dzwigni, dzwigienek i wajch w mechanicznych ciągnikach, nie ma to jak czytelny panel dotykowy plus intuicyjne sterowanie w np Case Maxxum Multikontroler, jak szukałem ciągnika to zwracałem uwagę na jak najmniej mechaniki a jak najwięcej elektroniki ;) ale co ja tam wiem, można powiedzieć że urodziłem się razem z pierwszymi procesorami :) i dorastałem z kalkulatorem, a nie z liczydłem (bez obrazy)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co Ty bedziesz miał z tego ze mu znajdziesz ciagnik?

to ze bede tym jezdził i jak sie bedzie psuc to ja sie bede wkur.. jak by to było moje gosp to dawno bym nowy kupił.... ale nie jest

 

nie napisałem ze zachodnie nie moga byc własnie szykam i mysle nad jakims zeby przedstawic propozycje władzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

A Ja doradze MF 8210 lub straszy model 8120,za te pieniązki mozna kupic jeden z tych modeli w dobrym stanie:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja doradze MF 8210 lub straszy model 8120,za te pieniązki mozna kupic jeden z tych modeli w dobrym stanie:)

u nas na sam słuch o mf to smiech / płacz wszyscy sie skrzyni boja w okolicy pojedyncze stare sztuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kolego michael01989 poczytaj pare postów i tematów zwiazanych z tymi skrzyniami,akurat Ferdki tej seri maja jedne z lepszych skrzyn jakie MF wypuscil. Jak ktos trafil na zniszczonego i wydartego to nie ma sie co dziwic,ale przewaznie wszystkie awarie zwiazane sa z zla eksploatacja.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

znam gościa który ma pronara i MF gdy go się pytałem z którego jest bardziej zadowolony to powiedział zę z poronara. MF na rewersie gdy jedzie ciągnik to przodu to odrazu cofa a gdy jedzie do tyłu i rewers sie da na jechanie do przodu to sie zatrzyma i pomyśli czasami nawet do 1 min. gdy stoi na krzyzówkach i wkliknie za dużo biegów to go blokuje i nie ruszy, odblokuje go i pomyśli i rusza. Ja bym wybrał Belarusa albo Pronara ale jestem bardziej za Belarusem bo jest składany na Białoruśi a Pronar w Polsce(Narew) i wersje takie jak (belarus-1221, 1222, 1523, 1523,3 lub 1025)(pronar-1221A, 1523A, lub 1025) tak ja uważam. :rolleyes:

Edytowano przez mrcase85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj