Skocz do zawartości
dawid19011994

Agregat uprawowo siewny 2,5m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chciałbym się dowiedzieć na temat agregatu uprawowo siewnego tzn. agregat akpil tornado+siewnik poznaniak 2,5m

Myślę że john deere 6130 będzie dał radę z takim zestawem. :)

Jeżeli macie jakąś wiedzę na temat tego agregatu to będę wdzięczny za odpowiedź:)

Z góry dzięki

Pozdrawiam:)

DeerMan    2

Dlaczego 2,5m ? Dałby rade z 3m. Mój kolega 6130 ciąga 3m famarola aktywny agregat z nabudowanym siewnikiem .

sebau1212    19

Właśnie 2,5 metra to za mało:unsure: Z 3 metrowym spokojnie dałby sobie radę:)

Wiadomość z agroFakt.pl

No nie jestem pewien że 87 km wystarczy do agregatu uprawowo-siewnego 3m aktywnego.

Tylko trzeba się liczyć z tym że posiadam dużo ciężkich ziemi.

I teraz po tych wypowiedziach mam dylemat czy wybrać 2,5m czy 3m. :)

Luke16    320

Nawiąże do tematu bo tata chce zakupić i tu pojawia się pytanie... Brone wirnikową plus siewnik lub agregat uprawowo siewny ... Na tą chwile mamy poznaniaka 2,7m ale jeżeli dostalibyśmy zwrot z mleczarni chcielibyśmy kupić jakiś siewniczek amazona plus właśnie albo brone wirnikową lu agregat uprawowo siewny ... Miało by to chodzić z Zetorem 8145... Klasa ziemi 2/3 sama glina przez co uprawa jest ciężka... Na polu nie ukrywam że kamieni jest sporo ... Co myślicie do zetora 8145 doczepić by to się rzeczowo bez przemęczania maszyny sprawdzało najlepiej ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez edward93
      Witam, otóż planuje zakup agregatu planujemy zacząć siać pola bezorkowo jednak nie mam pomysłu jaki jest lepszy zastanawiamy się nad Köckerling vector  lub Horsch Tiger MT.  Zalezy mi żeby dowiedzieć się jakie są plusy i minusy obu agregatów. Ciągnik będzie 370KM gleba przeważnie piaski. Jednak Tiger z walem oponowym nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ po ubiegłym roku nie były to dobre rzeczy ze względu na to ze mokro na polu.
    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m firmy Lemtech. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Czy nie wystepują w nim takie problemy jak pękanie ramy, pękanie ramion hydropaku, czy otwory do zaczepienia łącznika górnego nie robią się jajowate, oraz czy łapy trzymające talerze nie pękają po pewnym czasie?  Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m GEPARD P. Henryka Batyry. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
      Edit.: jaki wał wybrac gumowy czy croskill- dodam że ziemia jest mieszana i czarnoziem i kreda (piachu nie ma)
    • Przez witek
      hej kto z was głeboszuje pola...jaki sprzetem to robicie na jakiej głebokosci co jak czas itp...
    • Przez ursus-moc
      witam czy uprawial ktos sciernisko kultywatorem. zamist talerzowki czy lepsze jest ralerzowanie od podorywki pytam sie bo w moich okolicach tylko robi sie podorywke

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.