kolatek

załadunek paszowozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Załadunek
kolatek    0

Witam.Czym ładujecie paszowozy. Jaki osprzęt do tura jest najbardziej uniwersalny: krokodyl, szuflokrokodyl, czy może inne sprzęty lub metody.Pozdrawiam.

look19    29

Najlepszy byłby krokodyl, gdyż z pryzmy można załadować kiszonkę, a ew. balot wbić przy otwartym krokodylu na jedo dolną część. Oczywiście do tego najlepszy byłby tur samopoziomujący.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

artur6180    0

Ja ładuje krokodylem ale kukurydza sie trochę rozsypuje najlepsza jest multiłopata (czyli szuflo krokodyl)

a ładuje turem

Wiadomość z agroFakt.pl

pawello15    0

ja ładuje krokodylem poniewż jest według mnie najlepszy gdyż szuflo-krokodyla jest bardzo trudno wpić w kiszonkę z kukurydzy

rino    1

A ja wycinakiem zawieszonym na turze to jest dopiero piękna sprawa pryzma ladnie wycieta i bierzesz ile chcesz tylko Ciagnik min 80 km.

kolatek    0

A ja wycinakiem zawieszonym na turze to jest dopiero piękna sprawa pryzma ladnie wycieta i bierzesz ile chcesz tylko Ciagnik min 80 km.

A jaki wycinak masz na turze? Ja mam kuhna i zamontowałem go nawet na ładowarce, ale tej opcji "czegoś brakuje". Ostatnio ładuję szuflą, ale obawiam się o zagrzewanie pryzmy. Wydaje mi się, że szuflokrokodyl byłby optymalny.

robertbara    64

Najlepszy byłby krokodyl, gdyż z pryzmy można załadować kiszonkę, a ew. balot wbić przy otwartym krokodylu na jedo dolną część. Oczywiście do tego najlepszy byłby tur samopoziomujący.

Niekoniecznie bo jak masz dodatki, soje, śrutę rzepakową to jest problem, na dodatek krokodylem zawsze się na rozwala.

U nas ładujemy multiłopatą, tzn. łyżką z widłami u góry. Ciągnik mocny więc bez problemu łyżkę wbija w silos, zaciskam od góry, zero rozsypywania, tą samą łyżką ładuje śrutę i dodatki, oraz balota kiszonki.

rino    1

Ja dodatki typu sruta soja rzepak laduje do mieszalnika mieszam wszystko a potem zmijka z mieszalnika na paszowóz, @kolatek wycinak bvl na dwie kosy 1,4m wys wycinania

rolstudent    115

do tersciwej używam żmijki (wytyczone stanowisko)

a do kiszonek wycinak szczękowy + ładowarka manitu

ale myślę nad wozem samobieżnym było by wiele wygodniej i szybciej

Rogeryk    0

jak długo wytrzymają te zęby przy takim przecinaniu beli? Moim zdaniem zdecydowanie za cienkie. W naszym wycinaku z opalenicy po takim przecinaniu wszystkie popękały i 1300 zł poszło a w tym sa jeszcze cięsze niz w opalenicy :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroLaik
      Witam
      Czy samojezdny wóz paszowy może samodzielnie rozdrabniać bele, tak jak pobiera z pryzmy, czy potrzebny jest pojazd z widłami do załadunku? 
    • Przez Lukasz16
      Witam!!!
      Chciałbym się dowiedzieć czy z zarejestrowanych na Agrofoto jest rolnik, który posiada samojezdny wóz paszowy. Piszcie!!!
    • Przez dawid141413
      Witam, interesuje się zakupem wozu paszowego sgariboldi monofeeder st 14 i mam kilka pytań do użytkowników. Jakim ciagnikiem mieszacie? Ile kg? Jak z awaryjnoscia?
    • Przez zetor1111
      Hej nie wiecie czym można było by najlepiej naostrzyć noże w paszowozie (ślimak jest pionowy) ponieważ szlifierka ma za dużo obroty i sie przegrzewają!!!! może jakaś odpowiednia szlifirka do tego jest ??????? Czekam na wasze propozycję
    • Przez AdrianFanDeutz
      Jak w temacie jak wygląda kalibracja, czy możne jak ją zrobić ? Otóż ostatnio padła mi prądnica w ciągniku(c-360) współpracującym z paszowozem, prądu brakło kilka razy waga się włączyła i wyłączyła, po zorientowaniu co się stało waga została wyłączona. Następnego dnia po założeniu alternatora okazało się że waga zaczęła mieć swoje humory i bawić się w liczby jakie paszowóz nigdy w sobie nie miał. Zgłaszam się do was Agrofotowiczów z nadzieją na szybką pomoc, bo jak wiadomo paszowóz bez wagi to jak ciągnik bez operatora

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.