Skocz do zawartości
klimas78

Podłoga podsiewacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Podłoga
klimas78    0

Witam

Mam do wymiany podłogą podsiewacza w bizonku, dlatego zwracam się z prośbą o wytyczne jak się za to zabrać.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Na początku trzeba odpiąć heder i wymątować podajnik pochyły następnie wymontowujesz podsiewacz i wyciągasz go do przodu Powodzenia.

david85    1

Musisz jeszcze wyjąć sita i odkręcić podłogę od kosza sitowego a samą podłogę to może być ciężko wyrwać ja swoją ciągnikiem wyrywałem z bizonka powodzenia!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

LukaszP    2

Zgadzam się z przedmówcą:D Swoją wyciągałem ciągnikiem. Czeka Cie sporo roboty. Najciężej to chyba odkręcić podłogę od kosza sitowego. Za swoją z Wągrowca płaciłem chyba 360 zł. Jakość do przeżycia.

klimas78    0

Koledzy mam jeszcze jedno pytano jak zabrać się za wymontowanie podajnika pochyłego.

I jeszcze jedno jak podajnik będzie wymontowany to dużo jest odkręcania z przodu przy podłodze.

Pozdrawiam

Nikita_Bennet    100

Robotę zaczynasz od wyjęcia sit.

Później zalewasz śruby WD-40 - ja lałem kilka razy. Odkręcasz je.

Heder stawiasz na wózku i opuszczasz.

Odkręcasz podajnik i stawiasz przy nim paliki aby nie poleciał (zostaje on z hederem).

Kombajn odciągasz do tyłu (koła proste aby łatwo było go później spiąć z podajnikiem i hederem). My odciągneliśmy go ciapkiem 4 metry dalej i spokojnie grzebaliśmy.

Później śruby od spodu kombajnu (przy wyrwaniu podsiewacza i tak pociąłem je flexą bo mi przeszkadzały)

Wyjąć podsiewacz było ciężko, nie byłem przy całej zabawie ale byłem przy wyrywaniu podsiewacza, 3 osoby dały radę, bez żadnych TURów i wyrywania ciągnikiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin198309
      Chłopaki mam problem. I bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają pojęcie. A więc tak. Nie jestem marzycielem. Poprostu chcę kupić kombajn tylko nigdy go nie miałem. A maszyna która u nas kosi te 15 ha nigdy na polu nie nawaliła:) pytanie czy ciężko nauczyć się obsługi? Wiele się naczytałem że to gówno:) ale czy to nie jest tak że ludzie nie potrafią z nich korzystać?
    • Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?