Darstar2

Czy Ares 640 da radę

Polecane posty

Darstar2    0

Witam

Planuję zakup jakiegoś agregatu do uprawy bezworkowej i zastanawiam się czy mój ciągnik Ares 640 jakieś 130Km da rade z trzybelkowym agregatem szerokości 3m takim jak na zdjęciu. Ziemie mam lekkie głównie 4b i pytanie do was czy takim zestawem da się jakąś przyzwoitą prędkość uzyskać przy uprawie na głębokość 20-25cm.

Z góry dzięki za podpowiedzi

agregat.jpg.b4335b909990a0475beb0e6e0b7c4523.jpg

Edytowano przez Darstar2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez macko94
      Cześć
      Jaki wał wybrać do agregatu bezorkowego. Ziemie trochę lekkiej/średniej i sporo takiej cięższej, gdzie jest sporo brył.
      Daszkowy, ceownikowy czy teownikowy? 
      Ja myślę żeby wybrać teownikowy, a wy co radzicie?
    • Przez Bartek13
      Witam czy w ozdokenie Epsom nie ma problemu ze ścieraniem się grądzieli/słupicy w innych beorkowacach zazwyczaj jest dłuto i odkładnia a tutaj jest tylko dłuto i teraz nie wiem czy przypadkiem po 700ha nie trzeba będzie wymienić całej słupicy 
    • Przez gospodarny1992
      Cześć, mam zamiar kupić talerzówkę. Interesuje mnie Henryk Batyra gepard. Stad moje pytanie do praktyków, planuję szerokość 6m. obecnie mam ciągnik 150 km(Valtra n121 dociążona podkręcona) czy ta szerokość pozwoli na uprawę pożniwną czy obecny ciągnik może mieć problemy przy głębokości np. 8cm?? Planujemy zmienić traktor na większy, ale nie w tym roku...z Valtrą by pracowała ten sezon po ściernisku. 
    • Przez macko94
      Cześć
      Stoję przed wyborem agregatu bezorkowego polskiego producenta. Najbliżej mam dilera Mandamu (Spec HD) i Agroliftu (Dynamic Pro), a trochę dalej zakład Batyra (Select). Mandam z tych 3 marek w podstawowej konfiguracji jest najlżejszy. Agrolift i Batyra ma w standardzie regulację hydrauliczną wału, za to mandam podwójną sprężynę.
      Ciągnik posiadam 130 konny w 6 cylindrach. Teren płaski. Ziemie lekkie/średnie i trochę ciężkich. Wszystkie regularnie głęboszowane. Kamieni raczej dużo nie ma, może na 5 ha będzie trochę więcej. Uprawa głównie po rzepaku, kuku na kiszonkę, ziemniakach, grochu.
      Szerokość 2,5 metra. W tej szerokości występują maszyny z 7 i 8 łapami. Która wersja będzie lepszym wyborem? Jaki wał wybrać? 
      Może ktoś robił ostatnio wycenę podobnej maszyny?
    • Przez kardan104
      Witam stoję przed zakupem brony talerzowej. Co polecacie? Raczej celuję w sprzęt  zagraniczny . Specyfikacja 5m ciągana talerze 560 wał podwójny c-ownik.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj