Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie mam taki pytanie planuje zmienić siłownik hydrauliczny w pługu mial m dotychczas siłownik na jeden wąż z dźwignia do obroty było to męczące teraz planuje kupić siłownik na dwa węże dwustronnego działania ale bez kostki pamięci jak myślicie bez kostki będzie to chodzić będzie obracał ? a siłownik kupiłem od wspomagania bo tańszy i chce go zamontować w pługu wygląda tak Przeznaczenie pisze wspomaganie ale może obracać dla radę będzie 

Screenshot_2021-04-10-15-33-52-784_com.android.chrome.jpg

Opublikowano

Powierzchnia czynna tłoka tego nowego siłownika nie powinna być mniejsza niż powierzchnia tłoka starego. Biorąc pod uwagę że w siłowniku dwustronnym odejmuje się powierzchnię tłoczyska od powierzchni tłoka siłownik dwustronny powinien mieć większą średnicę nić siłownik jednostronny

Opublikowano

Bez kostki pamięci obracanie pługa będzie możliwe, ale będzie bardzo męczące, użytkowałem tak pług jakiś czas. Trzeba cały czas patrzeć się na pług i w odpowiednim momencie bardzo szybko przełaczyć dźwignię rozdzielacza. Jak się przełączy za wcześnie to pług wróci do położenia początkowego, a jak za późno to straci rozpęd i też się nie obróci. Inna kwestia jest taka, że mogą się uszkodzić uszczelnienia siłownika. 

Opublikowano
42 minuty temu, sylwek23111 napisał:

Bez kostki pamięci obracanie pługa będzie możliwe, ale będzie bardzo męczące, użytkowałem tak pług jakiś czas. Trzeba cały czas patrzeć się na pług i w odpowiednim momencie bardzo szybko przełaczyć dźwignię rozdzielacza. Jak się przełączy za wcześnie to pług wróci do położenia początkowego, a jak za późno to straci rozpęd i też się nie obróci. Inna kwestia jest taka, że mogą się uszkodzić uszczelnienia siłownika.

A tak to wygląda może znajdę jakiś używany siłownik z kostką  

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Grzesiek105ls napisał:

A tak to wygląda może znajdę jakiś używany siłownik z kostką  

sprzedam nową  ,raz założoną samą kostkę obrotu, nie pamięci

2 godziny temu, sylwek23111 napisał:

Bez kostki pamięci obracanie pługa będzie możliwe, ale będzie bardzo męczące, użytkowałem tak pług jakiś czas. Trzeba cały czas patrzeć się na pług i w odpowiednim momencie bardzo szybko przełaczyć dźwignię rozdzielacza. Jak się przełączy za wcześnie to pług wróci do położenia początkowego, a jak za późno to straci rozpęd i też się nie obróci. Inna kwestia jest taka, że mogą się uszkodzić uszczelnienia siłownika. 

to o czym piszesz to nie jest kostka pamięci,kostka pamięci służ do składania pługa w czasie obrotu by koło nie zawadzało o ziemię szczególnie w długich pługach cztero a zwłaszcza pięcio i więcej skibowych, kostka pamięci nie jest do obracania pługa

Edytowane przez witejus
Opublikowano
4 godziny temu, sylwek23111 napisał:

Bez kostki pamięci obracanie pługa będzie możliwe, ale będzie bardzo męczące, użytkowałem tak pług jakiś czas. Trzeba cały czas patrzeć się na pług i w odpowiednim momencie bardzo szybko przełaczyć dźwignię rozdzielacza. Jak się przełączy za wcześnie to pług wróci do położenia początkowego, a jak za późno to straci rozpęd i też się nie obróci. Inna kwestia jest taka, że mogą się uszkodzić uszczelnienia siłownika. 

zależy w jakim pługu , w kvernelandzie obrót bez kostki jest prosty łatwy i przyjemny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v