Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z wiązaniem siatką w mojej prasie. Mianowicie, jadąc na włączonym automacie, przy pełnej komorze maszyna nie może pociągnąć siatki do owijania. Po chwili wyskakuje na komputerze błąd, kiedy z dwa lub trzy razy wcisne ręcznie ikonke od owijania siatki, prasa zaciągnie i normalnie owija. Wałki już talkiem wysmarowałem, naciąg hamulca jest najsłabszy bo myślałem że to jest przyczyną. Problem dzieje się przy słomie jęczmiennej, dwa tygodnie temu prasowałem trawy i wszystko szło bez problemu. Ktoś spotkał się z takim problemem już ? 

Opublikowano

wd 40 we wszystkie  laczenia , sworznie,zbadaj czy lekko chodza walki od siatki rowniez sprezyny ktore maja za zadanie sciskac walki do siebie,ale  naj

Cytat
Cytat

c

 

 

Opublikowano

Ściągnąłem całkowicie te sprężyny i jest troche lepiej ale co kilka balotów sytuacja sie powtarza, wystarczy tylko delikatnie podnieśc tą blache i jak już siatka ruszy to jest dobrze.

Opublikowano

walki pracuja luzno jak nimi krecisz,wystarczy ze  metalowy ciezej idzie i siatka ciezko startuje,jak ci sie  to czesto zdarza to sterownik do reki po napelnieniu komory stajesz z boku prasy od silownika siatki i zalaczasz owijanie i obserwujesz jak kolko napina pasek czy gumowy jak podaje siatke to metalowy tez sie obraca tak jak napisalem  gdy metalowy stawia opor , to gumowy ma ciezko ruszyc z siatka,mozesz wydluzyc cieglo kolka od napinania paskazeby szybciej i mocniej zadzialalo na pasek ,wszystkie sworznie ,laczenia nasmarowane szczegolnie mechanizm zarzucania radelka ja daje tam w te laczenia wd 40,przestrzen noza czysta sworznie lekko chodza  ,najpierw  stawaj z boku i owijaj patrzac jak to wszysto dziala powodzenia

cos mi nie daje spokoju to ze lepiej  chodzi po sciagnieciu sprezyn od hamulca, jak od niego idzie linka do mechanizmu wiazania moze sie  zaciela w oslonie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Werden32
      Witam. Mam pytanie do posiadaczy prasy unia chodzi mi o pręt na rysunku poniżej nr 13. Ponieważ mój sie uszkodził i zamówiłem drugi i jest prosty a na schemacie poniżej jest wygięty i u mnie wcześniej też był i moje pytanie brzmi jak jest u was. I czy mógł by ktoś podesłać zdjęcia. Bo niestety tak jak jest teraz nie do końca dobrze rozkłada mi siatke. Z góry dziękuję 

    • Przez Tom93
      Witam mam problem z prasa rolujaca unia famarol walcowo łańcuchowa po załączeniu walka wom prasa dziwnie podskakuje. Widać na kołach w prasie, a przy robieniu beli jak już jest pełna komora to jeszcze bardziej nia telepie, w ciągniku to nawęd jest odczuwalne, czy ktoś może wiedzieć gdzie szukać przyczyny dodam że łożyska na kołach zebatych w klapie są w porządku,lancuch w klapie też sprawdzony nie jest zapieczony na ogniwkach. Gdzie szukać? 
    • Przez Tom93
      witam ma problem z prasa unia famarol walcowo łańcuchowa problem polega na tym  że gdy połącze ja z ciągnikiem wałkiem wom i włacze w ciągniku zaczyna tak dziwnie podskakiwac widac to na oponach góra dól i na całej prasie też to widac, a gdy robie bele jeszce bardziej skacze.zmniejsza sie gdy wypuszcze bele z komory wtedy na pusto mniej skacze. czy ktos jest w stanie pomuc ?sprawdziłem luzy łozysk walce łanuchy napinacze . nie wiem gdzie jeszcze szukac.
    • Przez farmer8244
      Witam , panowie posiadam prasę unia famarol walcowo łańcuchowa i od jakiegoś czasu podczas wypuszczania kulki z sianokiszonką z ciężką kulką strasznie szarpie (że aż podskakuje cała prasa) przy suchym sianie i w słomie tego nie ma co to może być za przyczyna?
    • Przez czyzykmarek
      Witam. Mam problem ze sterownikiem ponieważ nie działa nie piszczy brak dźwięku w trakcie dobijania beli . Alarm znak Stop się wyświetla ale nie ma żadnego dźwięku. czy spotkał się ktoś z taką przypadłością?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v