News
Rafal1994

Spalanie c-360 przy paszowozie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafal1994    1
Witajcie, mam do was wszystkich pytanie ( dorosłych znających się na żeczy ) Ile paliwa spala około Ursus 360 przy paszowozie?? Posiadam około 30 szt bydła mięsnego HF i nie tylko, w wadze od 250 do 750 kg i chciał bym ułatwić pracę i myślę nad zakupem paszowozu samozaładowczego strautmann hydromix 400 ponieważ w przyszłosci chciał bym powiększyć stado, jednocześnie boję się oto że koszty paliwa mnie zjedzą

Mięsne HFy, dobry żart.

Jak koszty paliwa za wysokie to sprzedaj ciągnik i wszystkie prace wykonuj ręcznie, ewentualnie w konie, a za zaoszczędzone pieniądze kupisz leki na bóle mięśni i stawów.

Ale skoro pytasz ile spali to ci odpowiem: beczkę paliwa. Jakie pytanie, taka odpowiedź, Nie piszesz jakie bele, czy pocięte nożami, czy może sianokiszonka z pryzmy, dużo zależy też od stanu paszowozu i ciągnika...

A teraz konkretna informacja z wikipedii:

Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej – 265 g/kWh tj. max. 10,2 kg/h przy pełnym obciążeniu

Rafal1994    1

To jest paszowoz samozaładowczy skoro pytasz o bele siano kieszonki 125x125 po prasie łańcuchowej , jak długa trawa to pocięte jak nie to nie jest pocięta . Jeśli paszowoz to typowo strautmann hydromix 400

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    93

Teraz paliwo tanie to co się skubiesz xD

Spali ile wlejesz 4l/mth z zegara bierze c360

Rafal1994    1
Patryk1222 napisał:

Teraz paliwo tanie to co się skubiesz xD

Spali ile wlejesz 4l/mth z zegara bierze c360

Liczę na jakieś poważne odpowiedzi a nie dziecinne....

sylwek23111    24

tyle spali ile za 20 minut orki, wg mnie lepiej wyjdzie spalić 3 litry ON niż 3 godziny ręcznie zadawać.

zico    1

Jeden na forum się bardzo nakręcił 😀pytanie jest ciężkie bo nikomu ciągnika się nie chce sprawdzać niestety . Bo trzeba go zalać pod Korek ,i z banką podziałka lać  znowu pod korek a to czas itd. a gadanie o Wikipediach z danych technicznych. Jednostkowego zużycia to jest śmieszne. To tak jak byś czytał spalanie fabryczne samochodu osobowego czyli ma się to nie jak . Nawet jak ktoś  tobie. Napiszę to jakieś rozbieżności  będą  .ale będziesz mieć podgląd ,to jak w każdej Pracy .tylko ja rozumiem że rozbieżnośći  może  być 2 litry na godzinę ,ale na tym forum to jest tak,Że jednemu 60 pali w pługu 3 l a drugiemu 12na godzinę. Więc na forum każdy pisze co mu ślina przyniesie na język 🤨

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursus914mirokk
      Witam czy ktoś mi doradzi jaki woz paszowy wybrać? Mam ok 55 szt bydła opasowego i chce zeby wóz był podpięty do ursusa 360 tylko nie wiem jakiej firmy i jaka pojemności...
    • Przez Piotr2321
      Witam Niedawno zakupiłem Paszowóz Euromilk FX1000 (używany) I potrzebuje pomocy odnośnie jak wymienić olej w przekładni i czy przy ślimaku są jakieś punkty smarne Z góry dziękuję za odpowiedźi
    • Przez wpz
      Witam .Od jakiegoś czasu po wrzuceniu bardziej zbitej beli do paszowozu na początku mieszania załączy się chyba sprzęgło przeciążeniowe.Takie pojedyncze pyknięcie w okolicach przekładni i dalej miesza ok.Dodam że noże są nowe.Czy to normalne czy przekładni się kończy?
    • Przez martin0000
      Co możecie powiedzieć na temat tych wozów?  Moga być też opinie waszych znajomych co użytkują takie maszyny czy są zadowoleni jakieś wady zalety?
    • Przez batim
      Witam mam zamiar zakupić wóz paszowy 8m poziomy w oko wpadły mi 2 marki Intermix i Celikel czy ktoś słyszał o tych markach jakieś opinie  ?
      podobno poziome szybciej mieszają pasze nawet o polowe krócej niż pionowe czy to prawda.
      Czy ciągnik 65 km da sobie rade w takim wozie ?
      A może macie inne propozycje inne marki modele dodam ze pasza to bele sianokiszonki- słomy i kiszonka kukurydzy
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj