Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam. zastanawiam się nad zakupem prasy case lub nh i nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej używanej maszyny? macie jakieś propozycje co w nich lubi się psuć i gdzie zajrzeć przy zakupie żeby nie kupić jakiegoś zajechanego bubla tylko porządną maszynę. co sprawdzić na komputerze i jak to zrobić jakiś licznik balotów albo jak sprawdzić czy owijanie działa jak należy? proszę o jakieś rady bo nigdy nie miałem styczności z tymi prasami A słyszałem że są bardzo dobre i ludzie polecają. słucham waszych rad i z góry dziękuję 😃
Opublikowano

łódzkie. ja potrzebuje do slomy i sianokiszonki ale nie ma tego dużo max 1500 balotów rocznie wszystkiego. chce żeby były noze w niej. ile będziesz cenił? I jaki ma przebieg ?


I województwo mi nie robi, pojadę w każdy zakątek polski ale musi być coś co będzie tego warte 😃

Opublikowano (edytowane)

Sam w tamtym roku rozmyślałem za w.w. markami i modelami, ale wyszedł brak funduszy i drogie używki były, bo połowa ceny nowej w pełnej opcji zamawiano a to się nie kalkulowało mi. Na komputer nie patrz jaki przebieg, chyba, że padnięty, wadliwy, to nowy koszt ponad 10tys. na zamówienie. Sprawdź wizualnie czy zęby rotora są proste, bo noży nie włączysz i bierz z nożami. Wejdź na koło i na górze patrz na komorę na takie wycięcie komory od koła do koła z zaokrąglanymi bokami, gównie lewa strona stojąc za prasą bo tam chyba kamienie wpadają i rwą  komorę oraz wyginają. Podnieś klapę i wejdź pod nią patrząc się na górną część komory (patrz się w kierunku wypadania balotu) po obu stronach są dwa wycięcia prostokątne z zaokrąglanymi bokami i od góry do dołu kierunek też się rwie komora  nie wiem czemu, ale w każdej mniej albo więcej było zadarcie. Trzeba pilnować co rusz czujników przed kurzem, piachem, pyłem bo szaleją potem. Standardowo stan wizualnie łożysk na prętach komory i czy pręty nie pogięte oraz stan łańcucha komory i czy jest jeszcze naciąg. Sprawdzisz to po dwóch stronach komory za plastikową klapką czarną. Zobacz dolny walec czy nie był robiony na mocowaniach śrub. Prasa jest naprawdę wydajna i ładnie zagęszcza materiał sianokiszonki suchej i słomy. Aczkolwiek słoma żytnia przesuszona słyszałem też balot potrafi się ślizgać. Tak na szybko ja tyle zauważyłem  mankamentów. 

Edytowane przez Risto

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Arturo1610
      Witam. czy ktoś z użytkowników skracał pasy w roll belcie? bo mam już naciag na ostatnie otwory a pasy się zatrzymują w sianokiszące. Są bezszwowe ale myślałem żeby je przeciąć i skrócić na oryginalny wymiar 10.67m założyć spinki i jechać dalej? wie ktoś czy są dostępne spinki do nich? bo ja innej przyczyny zatrzymywania sie pasów nie widzę 
    • Przez NorbertSęk
      20250812_211553.mp4    
      Witam,
      1.Podczas pracy New Holland 654 wyrzuca takie coś jak na filmiku. Ten sygnał podczas robienia beli potrai z 4-6 razy dać taki sygnał. Jest to uciążliwe. Załączam filmik. 
      2.2 problemem jest błąd ER 2- prawdopodobnie niedostateczny prąd, ma problem z wysunięciem kaczego dziobu, dlatego muszę belować w manualu, wtedy gdy wyskoczy błąd kasuję go trąbką i podaję dalej siatkę. Gdy utrzymam wyższe obroty, na manualu udaje się zrobić owijanie bez problemu. Jutro jeszcze spróbuję przełączyć tryb wałka na 540 przy 2000obr może uda się automatycznie jak dostanie lepszy prąd . Gniazdo bezpośrednio z aku, więc może być problem w alternatorze. Ktoś miał taki problem?
      Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez NorbertSęk
      Witam, 
      Prasa NH 654- problem mechanizm siatki. Podczas wiązania kaczy dziób podaje siatkę, ale nie cofa się na tyle, aby nóż mógł go dobrze uciąć ( noż opada na obudowę kaczego dziobu) . Siłownik elektryczny od mechanizmu chowa się maksymalnie. Czy ktoś przerabiał ten temat i czy da się to wyregulować ? 
      Dodatkowo jak na załączonym zdjęciu- przy włączeniu strzałeczka miga. Czy tak powinno być ?

      Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Arturo1610
      Panowie nie działa mi miękki rdzeń w prasie. Mam np ustawiony rdzeń na 50 a górę na 110 to pomimo zapisania ustawień, jak zaczynam prasować to trzyma ciśnienie na 110 tak jakby wgl nie włączał się miękki rdzeń. Wie ktoś o co może chodzić? Według mnie to powinno byc tak ze jak rdzen jest ustawiony do 85cm to do 85cm trzyma cisnienie 50 a powyżej 110 a u mnie ciągle jest 110. Próbowałem juz różnych ustawien zwiększałem rdzen cisnienia i wgl i nadal trzyma cisnienie góry na rdzeniu pomimo że jest włączony. o co tu chodzi?
    • Przez Bolo3
      Cześć, szukam kogoś kto wie co może być przyczyną, że  prasę new holland 835 staje podczas prasowania. Prasa na pusto chodzi  dopóki nie zacznie robić balota , robię tak do 70/80 cm średnicy i prasa się zatrzymuje , kręci tylko wałek wom. Mam podejrzenie co do sprzęgła w prasie ale właśnie tu jest problem bo nie mogę go zlokalizować. Ktoś coś podpowie ? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v