Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
Witam. Deszcze przechodzą zastanawiam sie nad zasilaniem trawy opryskiem. Czy ktos stosował OSD mineral + mocznik na trawy? Co sadzicie o takiej mieszance? A moze macie inny pomysł?
Opublikowano
trawa dosc stara siana z 10 lat temu nawozenie obornik potem npk 200kg i 150kg saletra po pierwszym pokosie 100kg saletry a teraz po drugim dalem 25kg moczniku na 400l do tego 3kg osd mineral i 4kg siarczanu magnezu. co sadzisz o tym.dobrze czy mozna bylo inaczej?
trawa dosc stara siana z 10 lat temu nawozenie obornik potem npk 200kg i 150kg saletra po pierwszym pokosie 100kg saletry a teraz po drugim dalem 25kg moczniku na 400l do tego 3kg osd mineral i 4kg siarczanu magnezu. co sadzisz o tym.dobrze czy mozna bylo inaczej?
Opublikowano

Mocznik jak najbardziej. Z osd minerali rozumiem że chodzi o  mikroelementy możesz użyć też MIKROKOMPLEX lub coś z Arkopu też mają duży wybór MgSO4 z mikro i do tego jakiś nawóz fosforowy. Możesz też sprawdzić pH łąki.

Opublikowano (edytowane)

Co do mikroelementów to miedź, mangan cynk, zasobność P średnie, K średnie-wysokie N myślę że każdy według siebie i Mg, Ca, S. I z tą łąką może być tak że nawożenie mikro nie jest widoczne bo obornik pokrywa pełne zapotrzebowanie.

Edytowane przez pie_23

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Tanos
      Czy ktoś korzystał kiedyś z aeratora jak tak to z jakim efektem 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v