Skocz do zawartości
News

Polecane posty

Witam. Mam problem z wybraniem siewnika i chciałem się zapytać o wasze opnie temat siewników który z tych 4 najlepiej by wybrać. Mam 350 ha, sieje głownie rzepak, pszenica, pszenżyto i trochę jęczmienia oraz łubin. Klasa ziemi to pomiędzy III a V. Będę wdzięczny za wasze opinie. A siewniki to 

Amazone cirrus 4003 2-c

Horsch pronto 4dc

Pottinger TERRASEM FERTILIZER c4

vaderstad spirit 400 c?

Pozdrawiam

kali2107    86
horsch i Vaderstad to najlepsze konstrukcje. skłaniał bym się do Vadera bo jednak nie dużo ale przewyższa horscha szczegółami.

AleksanderX    167

Jak masz tyle ha to pewnie do ciebie zawitali już przedstawiciele wielu firm i pewnie masz wiedzę dużą by samemu zdecydować

Wiadomość z agroFakt.pl

ZELKOW    187
ta ma wiedze, każdy zachwala swoje co sprzedaje i tyle , prócz amazone to reszta super siewniki , najlepiej to weś poszukaj użytkowników tych marek i Ci powiedzą co jest zaletą a co wadą , bo myśle że nie wielu ma na takich szerokościach siewniki na tym forum większość 3m

Chupacabra    0
pytanie z innej beczki, czy John deere 6130r da radę z potinger fox d i Aerosem 3002? masa pustego zestawu 2700kg. użytkuje ktoś może podobny zestaw? ewentualnie z jakim balastem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Mateuszek12
      Witam koledzy posiada ktoś taki siewnik bo potrzebuje wiedzić ile wchodzi owsu w cały zasyp i jak go ustawić do siania owsu siewnik ma 3 m. Pomoże ktoś dzieki z góry.

• Przez Bizon_Ursus
      do posiadaczy tych siewnikow powiedzcie mi jak macie ustawione te klapki z tylu siewnika bo przy próbie kreconej na podworku mi wychodzil idealnie wysiew a jak pojechalem w pole to za malo mi wysialo na ha zamiast 180 to jakies 120 kg jeczmienia kapnolem sie po jakims czasieci zrobilem probe na polu a tu psikus
    • Przez azzadek
      Witam, chciałbym wymienić siewnik, obecnie mam Poznaniaka 2,5m, na jakiś inny również 2,5m tak aby radził sobie z nim T25. Poznaniak waży 446kg + 150kg zasypu i Władek nie ma z nim żadnych problemów. Jaki najlepiej siewnik kupić? Zastanawiam się nad nowym Meprozet S107 albo jakaś zachodnia używka np: Amazone D7/D8, Hassia DKL 250, Reform Semo 99 (chyba są w miarę lekkie). Chodzi o taki siewnik by waga maksymalna z zasypaną skrzynią nie przekraczała 700kg. Co polecacie? A poznaniaka muszę wymienić bo już drugi sezon odwala jakieś kwiatki z wysiewem mimo wykonywania prób on i tak wysiewa w polu jak mu się podoba
    • Przez ursusc335m
      Witam. Mógłby mi ktoś doradzić jaki poplon zasiać na koniec kwietnia, początek maja po ziemniakach?  Chodzi mi o to, że pole ten rok odpoczywa (nie sieję zbóż bo nie hoduję zwierząt ) i nie wiem co zasiać  żeby okres do kwitnięcia tego poplonu  i jego orki był dłuższy niż gorczycy  czyli ok. 2 - 2,5 miesiąca ?