Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie wszyscy piszecie o tych skitkach, każdy co przyjeżdża do mnie bydło oglądać mówi że odciaga 6-7 % lecz zawsze sprzedam z potrąceniem 5% tyle wezmą jeśli byk nie będzie " miał brzucha" oczywiście z luzu

Opublikowano (edytowane)

ile płacą za krowy 2 klas nawet z +  , ktrowy duże 700kg ponad  lubelskie.

U mnie skitka 7% jak sam przjedzie ,a jak zawieziesz na skup to 6% ,za jakieś mięsne 5%

Edytowane przez konrad82
Opublikowano

witam.

 Mam pytanko, ile cenić za jałóweczkę mieszaniec sim-hf, ale wygląda jak typowy sim . Maść jasno siwa , niska, zad szeroki ,około 300kg, 15 miesięcy :)

Byczek Brown Swiss przypomina Hf, wiek 17 miesiecy waga może koło 600 :)

Jałóweczka 2 lata, RW, Hf , waga koło 550 kg :D 

Za odp z góry dzięki i Pozdrawiam :)

Opublikowano

byk waga powyżej 800 kg po 9 zł brutto termin płatnosci do 21 dni strączka 5% krowa po 6,5 brutto w kl 1 jałówka do 8,50 małopolskie nowosądecki powiat

Opublikowano

sprzedane wczoraj byki , woj Małopolska , Tarnów, 

 

mieszanki mięsne , 8.30 zł brutto za kg , 

wiek 23 miesiące i pare dni  , waga 983 kg , 889 kg  , 806 kg , 770 kg .  

Opublikowano
11 godzin temu, Sokol2 napisał:

biernacki hf 7.2 mieszaniec 7.6 netto kasa 14 dni na przelew... odjechał bez bykow bo te jego 14 dni dobrze znam tym bardziej jak jestem na vacie

ten sam Biernacki zabierał dziś ode mnie i aż za dużo mi przelał-przedpłata przed załadunkiem

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam Hodowców w 2026 roku!
      Uzupełniamy naszą serię o temat, który dla wielu jest najważniejszy – aktualne ceny skupu tuczników. Otwieram wątek zbiorczy na cały rok 2026, służący do wymiany informacji o stawkach w ubojniach i punktach skupu.
      Początek roku to zawsze moment niepewności i oczekiwania na ruchy giełdy niemieckiej (VEZG) oraz reakcję naszych krajowych zakładów. Sprawdźmy, jak rynek otworzył się po Nowym Roku.
      Abyśmy nie porównywali jabłek do gruszek, bardzo proszę o wyraźne zaznaczanie, czy podajecie cenę za wagę żywą, czy poubojową (WBC).
      Proponowany schemat wpisu:
      Województwo:
      Ubojnia / Skup (opcjonalnie):
      Rodzaj rozliczenia (Żywa waga / WBC):
      Cena (netto/brutto):
      Klasowość / Mięsność (przy WBC):
      Strefa ASF (jeśli dotyczy):
      Termin płatności/odbioru:
      Jakie sygnały płyną od Waszych odbiorców? Czy zakłady szukają towaru, czy raczej robią się kolejki i "zatory"? Zapraszam do rzetelnej wymiany danych.
      Przypominam: To wątek o cenach. Starajmy się dyskutować merytorycznie i z szacunkiem do pracy innych hodowców, niezależnie od skali ich produkcji.
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2026? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂 Wam drodzy hodowcy i sobie w 2026 życzę jak najwyższych cen!!!
       
       
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
       
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/305087-ceny-bydla-2025/
    • Przez wjmarcia
      Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak podejść do tego tematu. Wiem że mimo że jestem RR to i tak muszę podejść do tego tematu. Czy da się to samemu ogarnąć?
    • Przez yacenty
      Witam wszystkich w nowym, 2026 roku! 🚜
      Z racji, że mamy już 2 stycznia, otwieram oficjalny wątek poświęcony cenom cieląt w roku 2026. Poprzednie lata pokazały, że rynek potrafi być dynamiczny, dlatego warto na bieżąco wymieniać się informacjami z różnych regionów Polski.
      Zapraszam do dzielenia się aktualnymi stawkami, jakie oferują u Was pośrednicy lub jakie uzyskujecie przy sprzedaży/zakupie. Aby dyskusja była czytelna i pomocna dla nas wszystkich, proszę o trzymanie się konkretów.
      Przy wpisywaniu cen, postarajmy się używać poniższego schematu (ułatwi to porównanie):
      Województwo:
      Płeć (byczek/jałówka):
      Rasa:
      Waga/Wiek:
      Cena (netto/brutto):
      Dodatkowe uwagi (kondycja, popyt w okolicy):
      Jaka jest Wasza prognoza na ten rok? Czy początek 2026 przynosi jakieś zmiany w cennikach w Waszych okolicach?
      Prośba organizacyjna: Dbajmy o kulturę wypowiedzi. Szanujmy się nawzajem, nawet jeśli mamy odmienne zdanie na temat opłacalności produkcji.
      Zapraszam do dyskusji!
    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v