Skocz do zawartości
Kris5

Pastwisko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kris5    1

Witam!

Nie wiem czy pytam w dobrym dziale, jeśli nie to prosze o przeniesienie,

Chcę kupić trochę ziemi ale w moich stronach nie ma takiej możliwości, każdy walczy o najmniejszy ar i wszystko rozkupione, ale mam okazję wydzierżawić 6 ha pastwiska.

Są to tereny na których kiedyś cała wieś wypasała krowy ale od kilku ładnych lat już nikt tam nie pasie.

Pastwisko jest porośnięte starą trawą i krzakami i tutaj moje pytanie czy da się cos z tymi terenami zrobić żeby doprowadzić je do stany używalności i czy będzie coś tam rosło dodam że klasa ziemi to IV i co ewentualnie uprawiać ponieważ grunty leżą pod lasem i często goszczą tam dziki?

Z góry dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Ziomek1994    3

Najpierw to sciac stare krzkaki i trawe ja bym zrobił tak:

- glifosat lub roundup -

- talerzówka - 10 dni przerwy - jakby włał w to deszcz byłoby super

- po jakimś czasie ponownie talerzówka lub brony - wyrównać żeby dobrze było wysiewać wapno i orać

- wapnowanie

- orka przedsiewna

- brony lub agregat

- nawożenie mineralne aby je przykryć

- siew zboża.Na IV klasie ziemi przy lesie mozesz posiac zyto ozime lub owies .Dziki jedynie moga porobic tzw.korytarze w zbożu.U mnie zawsze takie korytarze byly ale nasion nie wyjadaly

19Damian89    0

mozesz tez ogrodzic pole od strony lasu pastucehm lub drutem kolczastym i zasiac cos innego. Nawet chyba za szkody jest jakies odszkodowanie wiem ze kolo kuzyna to las zakalda pastucha sam z siebie zeby nie placic pozniej odszkodowan

Ziomek1994    3

Albo postawic kolki ze specjalnym odstraszaczem od dzikow.Ten preparat mozna chyba kupic u weterynarza ale dokladnie to niewiem

wojtek93    3

Ten płyn odstraszający możesz dostać od leśniczego (przynajmniej u nas) tylko uważaj bo strasznie śmierdzi ja jak troche mi kapło na spodnie to musiałem je wyrzucić:)

Kris5    1

a jak myślicie będzie tam coś w pierwszym roku rosło skoro tam nic nie rosło od wieków tylko trawa a teraz to prawie nieużytki się zrobiły??

Ziomek1994    3

Najwyżej w następnym roku będzie dobry plon.W tym roku jak sie wyrobisz to bedzie maly plon bo ziemia bedzie musiala sie przyzwyczaic do zboz bo ciagle na niej trawa rosla

Ferdek07    62

Orać, chcę z tego zrobić pole uprawne

Najpierw obczaj czy tam jakiejś natury 2000 nie ma czy innego dziadostwa, krzaki, tzn jakie krzaki? jak jakieś po 15 lat drzewa czy zarośla wyższe ciągnika to lepiej to zostawić lub zaświadczenie z gminy wziąść, a co dalej to wiadomo, a czy warto? to w pierwszym roku próchnicy będzie napewno dużo tym bardziej jak to potraktujesz rundapem

Ziomek1994    3

No to nic nie stoi na przeszkodzie aby te pastwiska zrobic na pole uprawne.A nikt nie bedzie mial do ciebie pretensi ze te pastwiska na pole zrobiles?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się