Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adrian

sól w belach

Polecane posty

adrian    15

czy ktoś posypuje siano chwile przed zwinieciem w bele ?? słyszałem ze siano w tedy sie nie grzeje a krowy lepiej jedzą czy to prawda?? sąsiad mi opowiadał jak był u znajonego to widział jak worek z solą był przyczepiony do zaczepu z przodu prasy i z małej dziurki sypie sie sól wychodzi mu ok 5-6 kg na ha moze spróbuje zrobić kilka bel w taki sposób...

mlody87    2

mój znajomy też sól stosuje.

ale on zbiera sianko luzem i warstwami w stodole sól, rozsiewa :D

wojt    23

ja tez raz soliłem bo niby jak wilgotne to sie niezaparzy czy cos,zbieram siano luzem,jak ciepałem do dmuchawy to soliłem, i potem jeszcze troche po wierchu,jedni mówią ze solic a inni zas ze nie trzeba :D :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartek7    0

u nas kiedyś się sól do sąsieka sypało żeby nie pleśniało, i krowy lepiej jadły (siano było luzem) a co do soli to nasza sąsiadka soli dosypywała krowie do wody,

po tym jej więcej mleka dawała (miała lepszy) apetyt, ale po roku padła (podobno na serce) :D

tomcio748    1

U mnie znajomy sypał sól przed prasą i mówił, że ze solą to siano jest smaczniejsze> Zmienił zdanie , gdy wyprowadził prasę po zimie na nowy sezon. Okazało się że prasa była smaczniejsza od tego siana , ale dla korozji. Uwierzcie mi, prasa była tak skorodowana jakby stała przez kilka ładnych lat cały czas pod chmurką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować