Piotrek835

Uprawa słonecznika

Polecane posty

yanek_113    15

6 tys z ha dla mnie to by były kokosy OT takie mam czarnoziemy. Był Lubin rok temu to z 1,5 ha było nieco ponad tona. Więc wiesz to jest dopiero wyzwanie uprawiać taka glebę;) jeśli na czysto wyszedłbym nawet 2 tysiaki to sukces dla mnie i zadowolenie. 

Ok 3 ha by tego było 

Edytowano przez yanek_113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25632

To próbuj.

Nasiona nie mogą być z suszarni. Siałem hassia co 4 rajką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
VonVegans napisał:

Lepiej owies posiej i w to gówno się nie baw.3 tony po 2100 w żniwa było to ja tu biznesu nie widzę a koszta wcale nie małe 

Gówno Nie gówno sieje 25ha zamiast kukurydzy na najsłabszych polach gdzie qq w tym roku planowała 5-5,5 tony przy nakładzie 4tys na ha,słonecznik zamknę się w Max 2,5tyś. jak uda sie średnia 3tony to będę szczęśliwy,fakt mniejszy nakład jest niż na kukurydzę to i mniejszy potencjalny zysk ale wolę tak niż znowu się denerwować w żniwa qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Agrest    25632

Przed wybuchem wojny to cena słonecznika oscylowała chyba  w granicy 40% ceny rzepaku. Więc tu też można się przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25632

Tylko pokazuję poziom cenowy.

40% z dzisiejszych 2500 to 1000zł. A Nawet bliżej 800zł trzeba w biznesplanie liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

wiem, u mnie na terenie jest B.duzo słonecznika i każdy zwiększa areał kosztem qq więc opłaca się ta uprawa. chłopaki kupili przystawki do słonecznika i kilka skupów zaczęło brać więc poza plonem i ceną o nic innego się nie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
16 minut temu, Agrest napisał:

Przed wybuchem wojny to cena słonecznika oscylowała chyba  w granicy 40% ceny rzepaku. Więc tu też można się przejechać.

40? Czy o 40 mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25632

Chyba 40.

 Coś około 800 -1000 zł za tonę.

Tyle od gościa się dowiedziałem który mi sprzedał nasiona.

Chyba nic nie pokręciłem

Albo inaczej. Cena słonecznika  była podobna do ceny pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Nie będę się spierał. Dopytam u chłopaka który sporo uprawia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
40 minut temu, Uszek1988 napisał:

Gówno Nie gówno sieje 25ha zamiast kukurydzy na najsłabszych polach gdzie qq w tym roku planowała 5-5,5 tony przy nakładzie 4tys na ha,słonecznik zamknę się w Max 2,5tyś. jak uda sie średnia 3tony to będę szczęśliwy,fakt mniejszy nakład jest niż na kukurydzę to i mniejszy potencjalny zysk ale wolę tak niż znowu się denerwować w żniwa qq

5,5? Weź nie pier**l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
VonVegans napisał:

40 minut temu, Uszek1988 napisał:

Gówno Nie gówno sieje 25ha zamiast kukurydzy na najsłabszych polach gdzie qq w tym roku planowała 5-5,5 tony przy nakładzie 4tys na ha,słonecznik zamknę się w Max 2,5tyś. jak uda sie średnia 3tony to będę szczęśliwy,fakt mniejszy nakład jest niż na kukurydzę to i mniejszy potencjalny zysk ale wolę tak niż znowu się denerwować w żniwa qq

5,5? Weź nie pier**l

co tak Cię mocno zbulwelsowalo? tak 5 ton na najsłabszych polach sypała mi qq wiem że słaba średnia jak na AF ale tak wyszło może u Ciebie więcej to gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, VonVegans napisał:

Lepiej owies posiej i w to gówno się nie baw.3 tony po 2100 w żniwa było to ja tu biznesu nie widzę a koszta wcale nie małe 

W jakim rejonie tak sypał ? Bo u mnie w okolicy było sporo w tym roku i koło dwóch ton ludzie zbierali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
21 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

W jakim rejonie tak sypał ? Bo u mnie w okolicy było sporo w tym roku i koło dwóch ton ludzie zbierali

Podlaskie południe,BSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
2 minuty temu, VonVegans napisał:

Podlaskie południe,BSI

Krowy? I wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665

Polecam bandur przedwschodowo. Przez 3 miesiace mialem "klepisko" po zastosowaniu. 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już może siejecie słonecznik? ozdobny też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj