Polecane posty

jacek34    0

Witam.Orientuje się ktoś czy w tym modelu jest grzałka która podgzewa wodę w bloku.W Ursusie 1224 i w Zetorze 9540 znajduje sie ona w bloku.W moim mf690 znajduje sie z prawej strony na zewnątrz niedaleko kabiny jakaś wtyczka.Czy może to być podłączenie do grzałki?

Gość   
Gość

W ciężkich Ursusach i Zetorach na eksport np. do Finlandii grzałki były montowane poza silnikiem. Też miały wtyczkę tylko przykręconą do kabiny.

Nie możesz prześledzić gdzie biegnie przewód od wtyczki?

jacek34    0

Spróbuję jeszcze dokładnie prześledzić gdzie one idą.Bo tak na pierwszy rzut oka widać tylko że wiązka kabli wychodzi z kabiny ciągnika i właśnie koniec jednego z tych kabli kończy się wtyczką wystającą pomiędzy kabiną a silnikiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

swist82    0

To napewno wtyczka do grzałki,ja mam taką w MF675,przywioałem go ze Szawecji,tam wszyskie ciągniki to mają.

jacek34    0

Ja swojego mam z Holandii.Widocznie tam też coś takiego wstawiali.A może wiesz gdzie ta grzałka się dokładnie znajduję(co podgrzewa)?

congo    0

Jeśli jest to grzałka to podgrzewania płynu chłodniczego to może być w miejscu któregoś korka zabezpieczającego od zamarzania w bloku (widziałem taką w mf 699 przy rozruszniku siedziała). Chyba że podgrzewa misę olejową to może być gdzieś schowana całkiem. W sumie to nie wiem czy w mfach instalowali grzałki do podgrzewu oleju.A skoro jej nigdzie nie widać to może wyjęta.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

john56l    0

podobnie jak congo również nie słyszałem o grzałkach w mf, ale zato słyszałem i widziałem orginalnie montowany rozpylacz czy coś takiego ktury wtryska w filtr jakiś płyn, nie wiem dokładnie jaki, który pomaga mf-owi łatwiej zaskoczyć :)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

john56l    0

o włąśnie samostart i nieźle daje wiem bo widziałem facet odpalił ztym prawie od pierwszego razu. :)

congo    0

No właśnie. Ferdki niektóre mają problem z odpalaniem już przy 0 stopni i dlatego chyba były montowane te instalacje do samostartu. Nie wiem czym to jest spowodowane, chyba taka specyfika niektórych silników. Ja w swoim podłączyłem puszkę z samostartem i nie ma problemu z odpaleniem i w mróz, a wcześniej przy 0 stopni trzeba było długo go memłać.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

grzen    199

panowie jakie grzałki a poco to komu podstawowa sprawa dobrze ustawione zawory sprawne wtryski dobra pompa no i świeca płomieniowa sprawna i akumulator i pali w największe mrozy.ja mam MF690 i URSUS 2812 i c-330 i palą jak należy beż grzałek :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafikn
      Witam wszystkich mam pytanie do posiadaczy MF 362 lub tych którzy znają ten ciągnik. A więc tak jak z awariami tych maszyn jak jest z dostępnościom części zamiennych bo nie ma zbyt dużo tych ciągników w sprzedaży i trochę się obawiam Cena za ciągnik 50000 rok 1994 ciągnik z turem Bardzo proszę o pomoc
    • Przez Daniel480
      Witam, po raz kolejny zwracam się do was o pomoc. Podpowie ktoś w jakiej kolejności i z jakim momentem dokręcić śruby w głowicy w MF 294s? Silnik Perkins A4 103
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Nie mogę odnaleźć podobnego tematu na forum natomiast,
      w Mf255 posiadam silnik po kapitalnym remoncie 3p, podobnież jest to silnik od Ursusa c360 3p a nie oryginal Mf 255 ale to jest to samo bynajmniej tak mi się wydaje.
      Problem tkwi w tym, że leci czarny dym po dodaniu gazu, puszczeniu i ponownym dodaniu gdy wejdzie na obroty jest już bardzo mały ale jest.
      Ładnie wkręca się na obroty. Dodam że silnik ma po remoncie ok 10 mth
      Jak ma pomóc coś mogę wrzucić nagranie wideo.
      Bardzo proszę o pomoc nie chciał bym zakatować tego silnika

• Przez Trekus
      Witam mam taki problem. Wymieniłem pierścienie na tłoku w podnośniku mf 235 . Założyłem podnośnik  na traktor i objawy są takie ze podnosi ale nie opuszcza. Proszę o pomoc bo nie mogę dojść co jest nie tak.
    • Przez dabliu
      Posiadam MF 675. Mam problem tego typu , że podnośnik  był po prostu słaby. Mf 675 to podobne do  mf 690 Landini. Wymieniłem obydwie pompy i złożyłem. Tur działa ekstra, aż silnik przysiada. Podnośnik pozostał na starym poziomi. Próbowałem sprawdzić zawór- przełącznik hydrauliki, przód  tył- ten na linkę. Wymieniłem uszczelnienia 9 (oringi) . Nie pomogło. Ostatecznie zaczął wyciekać spod tego przełącznika olej. Miałem to jeszcze raz rozebrać nie zdążyłem. Wyleciał olej, podnośnik przestał podnosić wcale. Co może być. Czy to nie szczelności w plecaku?. Dodam, że podnośnik opad a ale nie zawsze, potrafi się zablokować  -n ie wiem dlaczego i wówczas nie opada. Macie jakiś pomysł. Dodam, że w plecaku jak go zdjąłem nie grzebałem. Uznałem, że jest to wina pomp. Ta od tura - ZĘBATA- byłą zupełnym złomem.  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj