Gość

Mf 255 problem..

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam wszystkich ! jestem tutaj nowy, ma nadzieje ze pomozecie mi z problemem z kierunkowskazami w Mf 255. Problem polega na tym ze ja wlacze kierunek w np. lewa strone to kontrolka na desce razdzielczej (zielona) tylko raz sie zaswieci i tyle (zarówek nie pali) , a powinna migac az do wylaczenia kierunku, dzieje sie tak w obie strony (prawy kierunek i lewy), nie wiem co sie stalo, czy wina lezy po stronie przerywacza ? Prosze o pomoc...

Pozdrawiam Slowik57 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

U mnie jest podobnie ale jak doszedłem wina leży w kostce która jest po lewej stronie tu gdzie masz bezpieczniki tam jest taka kostka elektryczna spróbuj ją zruszyć i oczyścić np wd40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety to nie to, wyjalem i popryskalem wd40, wozylem spowrotem i nic.. Ma ktos jeszcze jakies pomysly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Witam

Wystarczy założyć większej mocy żarówki powinno pomóc

Pozdrawiam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

najprawdopodobniej żarówki nie stykają albo nie są o równej mocy odkręć klosze i poruszaj żarówką od migaczy,jeśli nie to to czasami może być jakiś kabel między przerywaczem a włącznikiem przerwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta lampka zaswieci sie raz i tyle, nie przepala zarówek, ale sprawdze to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestesty to nie to, macie jescze jakies pomysly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

A co się dzieje z kontrolkami jak podepniesz przyczepę. W ramach przypomnienia żarówki od kierunków powinny mieć 21 wolt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety nie dysponuje przyczepami. Acha, zarówki powinny miec 21 wolt czy watt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja też mam taki problem lampka zapala się tylko raz.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Witam wszystkich :) Też jestem tutaj nowy i od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Mf 255. Podepnę się pod temat ponieważ ja z kolei mam problem z oświetleniem prawej tylnej i bocznej części traktora. Świecą tylko kierunkowskazy a tak to nic. czyściłem kostki i dalej to samo. Możecie mi doradzić i powiedzieć w czym jest problem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Proponowałbym sprawdzić probówką, czy jest w ogóle prąd w tej prawej kostce, bo może być tak, że po prostu kabelek sie przerwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jacekP82 wykrec podstawe z bezpiecznikami i zobcz na 2 białe kabelki (mostek) czy sie zaden nie odlaczyl , ja tak mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

W ciągnikach przerywacz jest tak skonstruowany że po kontrolkach możemy stwierdzić czy w przyczepach mamy wszystkie kierunkowskazy i tak przy dwóch przyczepach mrugają trzy kontrolki,przy jednej dwie środkowa i brzegowa bez przyczepy mruga jedna lewa bądź prawa jeśli jest inaczej świadczy o usterce w przerywaczu

Pozdrawiam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak włącze kierunkowskaz w lewo cały czas mruga lewa kontrolka, a jak wlacze w prawo to mrugnie raz i koniec. Mi się wydaje ze to przerywacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekP82    6

Slowik57 mnie się też wydaje że to przerywacz. Zerkałem u siebie pod te bezpieczniki od dołu pod pokrywę i na oko wszystkie kabelki są podłączone. Ale w po niedzieli odkręcę cała podstawe i wtedy się dokładnie zobaczy. ale jeżeli nie to, to jaka może być jeszcze przyczyna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A patrzyles na bezpieczniki ? czy nie sa spalone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ja to bym olał te kontrolki od kierunkowskazów. Ważne, że działają kierunkowskazy, a reszta jest zbędna. :) u mnie już pare lat ich nie ma i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam grzegorz508 kontrolki jak sama nazwa mówi są po to by coś kontrolować w tym przypadku są to kierunkowskazy przyczep, więc gdyby nie były potrzebne to konstruktor ciągnika by ich nie montował.

Slowik57 u mnie w mf 255 jak włącze kierunkowskaz to pierwszy raz migną wszystkie trzy kontrolki a później miga tylko jedna ta z lewej strony.Podejrzewam że masz uszkodzony przerywacz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chcialbym miec pewnosc ze to przerwyacz, bo on 30 zl kosztuje a nie chce pieniedzy w błoto ładować, ale spróbuje wymienic przerywacz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj