Zaloguj się, aby obserwować  
mateuszdiabel

wom w massey ferguson 3080

Polecane posty

panowie mam problem z wom!

wymieniłem olej w szkryni i filtr i od tamtego czasu wom się załącza ale na jałowym biegu moge go zatrzymać ręką lub sam po chwili staje.

jednak gdy włączam mu obroty zależne od biegów to wtedy działa tylko jak mam kosić trawe jeżeli gdy się zatrzymuje lub wżucam na luz to wałek staje! przed wymianą było wszystko dobrze! pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

mam podobny przypadek że wałek ręką można zatrzymać ta dzwignia obsługuje dwa guziczki jeden od włączania drugi od wyłączania to po jakimś czasie dzwignia się trochę wyciera i nie dopycha do końca tego guziczka i wtedy wom nie chodzi na swoich obrotach

 

jeszcze mama taki problem ze jak włącze wom to coś stuka znajomy powiedział mi że MF tego włąsnie typu jak 3080 3085 itp. to tak stukają jak jest włączony wom czy wy macię podobną sytuację ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Jeżeli wom stuka to pewnie padło łożysko na nim. Wymiana raczej prosta. wystarczy rozkręcić do z tyłu. nie jestem mechanikiem i nie gwarantuje że to to ale takie jest moje zdanie. Zatrzymywanie ręka mi równiez się zdażalo gdy miałem za mało oelju w 3060. Potem miałem tez problemy z wyłaczajacym się wałkiem np. w czasie koszenia. Jednak zdażalo się to spordycznie i po ponownym właczeniu było ok. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Wom wydaje dziwne dźwięki praktycznie w każdym egzemplarzu z tego co oglądałem, nawet mechanik mi mówił że jak nie będzie obciążenia na wom to tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma jak włączysz WOM na niskich obr słychać taki charakterystyczny dźwięk jakby pracowała betoniarka ;) podobny odgłos trybów jakie ona wydaje. Z tym odgłosem WOM nie należy się przejmować.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj