Skocz do zawartości

Mało precyzyjny hydrauliczny posów taśmy w Tytanie 10 plus


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

widze ze krązy duzo pozytywnych opinii dotyczących posowu hydraulicznego... w moim tytanie jest on raczej malo precyzyjny... ciezko ustawic odpowiednia dawke. dodam ze mam rozdzielacz RBS i na nim jest pokretlo do ustawiania szybkosci posowu ale nie ma tam zadnej skali i w ogole jakies takie niewydarzone... Czy w Waszych tytanach tez tak jest??? moze wersje bez tego rozdzielacza maja lepiej rozwiana ta regulacje i jest ona bardziej precyzyjna...???

Opublikowano

mam wlasnie taki podobny do tego zółtego tylko u mnie jest 3-sekcyjny z tym ze uzywane sa tylko 2 sekcje. na tym rozdzielaczu jest wlasnie takie male pokretlo i nim sie ustawia szybkosc posuwu czy inaczej przeplyw oleju. takze regulator przeplywu jest...chodzi mi o to ze moze w wersji bez tego rozdzielacza (wtedy wystepuje tylko sam regulator) ten regulator jest inny i moze bardziej precyzyjnie dziala...

Opublikowano

Od posuwu jest środkowa sekcja bez dźwigni? Posów włączasz tylko pokrętłem czy i dźwignią? To orginalny rozdzielacz ? Faktycznie dziwna konstrukcja ale też nie jest to typowy rozdzielacz. Zastanawiam się jak zrzuca nadmiar oleju, czy przez zawór przeciążeniowy. A czy ta mała precyzyjność nie wygląda tak że jak masz pełną skrzynię to przenośnik idzie ok a im mniej na pace to przyspiesza coraz bardziej?

Opublikowano

już wyjaśniam... rozdzielacz wygląda nawt na 4-sekcyjny. 3 sekcje są identyczne z tym ze ta jedna jest bez dzwigni i jest nie uzywana,na 4 sekcji jest wlasnie pokrętło ale tam juz to troche inaczej wygląda. z prawej i lewej strony rozdzielacza wchodzą przewody od ciągnika (z lewej jeden i z prawej jeden) a te które wychodzą ida na maszyne. z jednej sekcji na naped silnika hydraulicznego napedzającego posuw a z drugiej sekcji na otwieranie i zamykanie zasuwy i klapy (zasuwa i klapa są połączone). posuw włączam dzwignią (popychajac w jedną strone przenosnik idzie do tylu,w drugą do przadu), dzwignia ta sama sie blokuje w danym polozeniu. pokrętłem reguluje tylko szybkosc. rozdzielacz jest oryginalny fabryczny. problem z regulacja polega na tym ze nie jest ona równomierna w calym zakresie obrotu pokretla tylko w pewnym zakresie nie ma widocznej roznicy pożniej jest znacząca a pożniej znowu nie widac roznicy. Na dodatek jak chce ustawic mały posuw to cały rozdzielacz sie trzesie tak jakby olej nie przeplywal plynnie tylko dawkami.

ale sie rozpisalem....

mam nadzieje ze troche chociaz naswietlilem sprawe..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez daroo9876
      Witam niedawno nabyłem rozrzutnik Rolland i mam pewien problem podczas większego obciążenia pompa oleju wpada w drgania. Zastanawia mnie czy pompa ta nie powinna być jakoś zamontowana u mnie wisi ona tylko na łożysku wału który idzie dalej na adapter i przewodzie hydraulicznym ze zbiornika? W ramię jest jakiś podłużny otwór a do pompy jest przekręcona blach wygląda to jak by tam był jakiś wspornik, może ktoś coś pomoże co ma rollanda z własną hydrauliką. 



    • Przez atom2
      Dzien dobry

      Tak jak w tytule mojego tematu.
      Budzet okolo 100 tys zl.
      Wielkosc rozrzutnika - okolo 10 ton.
      Tylko nowki (dotacja).

      Co radzicie Panowie ? Co byscie wybrali ? 
      Jest ktos swiezo po zakupie i ma zbadany caly rynek pod wzgledem stosunek ceny do jakosci ? 

      Pozdrawiam
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez pawellfoto
      Witam.
      Dostałem od znajomego do naprawy sterownik Hydrokit do rozrzutnika obornika Brochard (jak na zdjęciu), niestety nie bardzo wiem jak go zaprogramować (znajomy raczej też - pierwszy raz ma rozrzutnik obornika itd.).
      Czy posiada ktoś z forumowiczów instrukcję do tego sterownika lub podpowiedział jak się go programuje (tak, powiedzmy łopatologicznie  ).
      Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
      Pozdrawiam
      Paweł

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v