hajtowow

Rejestracja hodowli

Polecane posty

hajtowow    0

Dzien dobry.

Wkrótce będę posiadał ok. 500 sztuk kur, w tym moje pytanie: do kogo powinienem to zgłosić? Do powiatowego inspektoratu weterynarii? Wystarczy wysłać jakies pismo informujące ze się posiada? Jakie są opłaty za nadzór weterynaryjny? I co w ogóle oznacza ten nadzór, ktoś będzie przyjeżdżał sprawdzać jak się ma stado? Jak to wszystko wyglada prawnie? 
Pozdrawiam i dzięki.

jacus    838

nie zapomnij o urzedzie skarbowym B) , jesli to nioski to musisz miec numer producenta jaj, zgloszenie w weterynari lepiej zrobic osobiscie i tam wszystkiego dopytac-przepisy sie ciagle zmieniaja i trudno byc na biezaco...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Remigiusz09
      Witam!
      Jak odzwyczaić kury od dziobania jajek?
      Zaczęło się to niedawno, po zimowej przerwie kury zaczęły mi się nieść ale jajek nie mam, ponieważ kurki zaczęły zjadać jajka. Próbowałem już dzisiaj dać do wydmuszek musztardę bo ponoć jej nie znoszą ale nie wiem czy to coś da. Więc chcę zapytać się was o jakieś skuteczne sposoby na to. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez mevido
      Witam, przymierzam się do powiększenia stada kur niosek do 150szt , myślę o sprzedaży jaj w cenie 0,70 - 0,80zł  , Jajka zamierzam sprzedawać lokalnie. Pytanie do osób które już trzymają kury i sprzedają jajka .
      1. W jakiej cenie sprzedajecie jajka
      2. Jakie stado kur posiadacie
      3. ile jajek , tygodniowo/miesięcznie sprzedajecie ?
      4. Jak pozyskiwaliście/ pozyskujecie klientów  wiadomo że z czasem działa już poczta pantoflowa.
    • Przez Asia1234
      Witam, mam problem z nioskami. Juz druga jest osowiala, przysiada, zamyka oczy, ma nastroszone piórka i siny grzebyk.. weterynarz dal jakis antybiotyk ale chyba nie trafiony jedna zdechla a teraz kolejna jest taka slaba.. moze mial ktos podobny przypadek? 
    • Przez Adrian3210
      Jak to jest z tymi kurami na jajka? Ile można trzymać kur bez rejestracji i zgłoszenia, aby sprzedawać po znajomych czy na targu? Czytałem wiele tematów i tak na prawdę nie wiem. Planowałem na wiosnę ok 100 szt kupić kur. Budynek mam, jedynie trzeba trochę podremontowac. Czy lepiej chodowac ok 500-1000 szt i wziąć dofinansowanie jakieś na to i po prostu zgłosić?
    • Przez 1989piotr1989
      Witam serdecznie kupiłem kury brojlery. Tu u mnie w kujawsko pomorskim od pewnej fermy, Zachwalali jak nic to wziąłem a że brałem pierwszy raz w życiu kury to raczej się dałem oszukać. 
      Do rzeczy kupiłem brojlery. Na google z góry na dół blojlery białe ale koleś z fermy powiedział że ma blojlery brązowe.
      No to kupiłem takie a że się nie znałem myślałem że wszystko dobrze. Niestety na bank to nie brojlery. Kupiłem je to oni twierdzili że są to już 3 tygodniowe blojlery a kupowałem je 25 czerwca. Do tego kupowałem specjalną pasze dla blojlerów a one urosły mało co. I do tego są bodaj to 2 rodzaje kur. Jedne mają duży czerwony grzebień i pod dziobem takie czerwone pultynki jak indyk czy perliczka. A część jest troche miejszych od tamtych i mają jasne grzebienie i to takie małe. Poniżej zdjęcia.   Potrafi ktoś napisać co to za kury bo mi już ręce opadają.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj