Skocz do zawartości

Polecane posty

rolnikus21    0

Witam.

Chce założyć nową instalcję w paszarni. Problem polega na tym że nie wiem jakim wykonac to kablem. Paszarnia jest oddalona o jakieś 70m więc ze względu na koszty mam zamiar zrobić to przewodem aluminiowym 35mm2. Ale teraz nie wiem czy ma być to przewód cztero czy pięciożyłowy ? 

gosciu506    22

zaproś elektryka niech ci to wykona bo sam to ty to jeszcze z dymem puscisz bo z postu wynika ze wiedzę w tym temacie masz słabą

zetores    15

sama nazwa budynku nie wystarczy...

Jakie będą odbiorniki, i ile?

moc silnika?

Musisz kupić kabel 4 żyłowy (3 fazy+ neutralny)70m, 

W paszarni od skrzynki rozdzielczej do śrutownika dajesz 5 kabli, (wersja stycznikiem)

jeśli nie ma stycznika, tylko przekręcany przełącznik lewo-prawo wystarczą 4 kable(3 fazy i uziemienie

Do samego silnika wystarczą 4 kable. (3 fazy ,4 jako uziemienie-ochrona przed porażeniem)

Uziemienie(nie mylić z przewodem neutralnym) powinno być wykonane przy budynku, w taki sposób by zapewniało nam ochronę zgodnie z narzuconymi  normami.

Uziemnienia w żadnym wypadku nie powinno się łączyć z przewodem neutralnym, w budynku powinno się zrobić nową skrzynką rozdzielczą

Aby dobrać kabel trzeba wiedzieć moc odbiorników

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
    • Przez ciapekc328
      Od czego zacząć remąt ? Wie ktoś coś na ten temat
    • Przez kalipso156
      mam problem ze światłami w mf3060 otóż od pewnego czasu raz są raz ich niema. zapalam pozycyjne są przełączam na mijania i wszystko gaśnie i przy ponownej próbie włączenia nie ma już żadnych. wszystkie kostki sprawdziłem przełącznik i zasilanie wszystko jest oki. może gdzieś jest jakiś przekaźnik który przeoczyłem? ma ktoś jakieś pomysły?
    • Przez mag6
      czy ma ktoś schemat takiej instalacji ,mam problem z włączaniem napędu ,ktoś wie coś na ten temat
    • Przez rafalus8
      Panowie mam taki problem, otóż przepala mi bezpiecznik podczas odpalania ciągnika.
      Z tego co za zauważyłem odpowiedzialny również za kontrolki na tablicy i kierunkowskazy.
      Pomóżcie gdzie szukać przyczyny, może już ktoś miał podobny problem albo ma jakiś schemat tej instalacji.
      Dodam, że ciągnik zapala bez problemu, a bezpiecznik wybija po przekręceniu kluczyka. W pozycji 1 kierunkowskazy działają normalnie i kontrolki też świecą