Skocz do zawartości
igor10246

co zrobić ze starą trawą?

Polecane posty

igor10246    5

Witam dorwałem się do łąk torfowych ( nie koszonych 20 lat ) w których skosiłem ok 2,5 ha ( a jest ich 2 razy więcej ) i tu nachodzi pytanie co z tą skoszoną trawą zrobić myślałem żeby sprasować i do skupu wywieźć ale usługodawca powiedział że za dużo darni mam ścięte i prasę zniszczy. Mam do dyspozycji przyczepę samozbierającą i czy zrobić z tego kompost czy poprostu wywieźć gdzieś na kupę i po 2-3 latach rozrzucić rozrzutnikiem a chętnie też bym poznał wasze pomysły.

nieARMANDv2    7

Tak z ciekawości - o jakim skupie mówisz? :)

Z tą skoszoną to jakoś musisz zebrać jak chcesz to ogarniać... a nieskoszoną - porządna kosiarka bijakowa.

Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Wiadomość z agroFakt.pl

ursusek94    15

chciałem się zapytać bo wziolem trawę w dzierżawę, która nie była 3 lata koszona, czy jak zetne te trawę to cielaki będą chciały ja jeść? Bo szkoda mi tej trawy na kompost zbierać.

ursusek94    15

to jak ja zbiore gdzies za tydzień to jaki nawóz rzucić pod 2 pokos?

podlasiak89    0

jak to nie bylo koszone 20 lat to nic nie syp. tez stary kozuch pod trawa wystarczajaco ja nawiezie. a na przyszly rok na wiosna npk ;) chyba ze masz duzo kasy to syp

robi57362    179

Jak chcesz miec wartosciowa trawe to musisz sypnac N.bez tego ani rusz. Chociaz nie wiem czy jakas wartisciowa trawa tam zostala kolo mnie jest podobna laka i dopuki kosilem co rok byla dobra trawa wlasciciel sie zmienil i lezy same pokrzywy szuwary i trawy ktorych nawet konie nie chca jesc

jesli pomoglem kliknij fajne

funrolnik    4

dzierzawilem kiedys taka łąkę, tyle ze koszona ale nawozu nie widziala ale tez byla tragedia. Polecam nawozenie gnojowka i to takie porzadne plus NPK i do tego na jesien wsiewke trawy. A te pozostalosci starej zaniedbanej darni rozgrzeb troche brona, zeby mloda trawa mogla sie przebić. I azotu tez nie zaluj

Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez wujek1989
      Witam

mam kilka drobnych pytań :

1. Czy po skoszenia a przed zbiorem trzeba przewrócić siano a potem dopiero belować ?

2. Czy można zbierać siano odrazu z pokosu ?

3. Jak długo schnie siano, tak by było dobre do zbioru ?

4. Jak zweryfikować czy siano jest odpowiednio suche i dobre do zbioru ?

Ogólnie chciałbym wiedzieć wszystko dotyczące zbioru, belowania siana ?

Ceny balota itp ?

z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez power1
      Na jakiej wysokości powinno się kości trawę .
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez krystek1992
      Jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens siać trawę w międzyplonie i czy coś w ogóle z tego będzie. Mam pole przygotowane tylko nie wiem co zasiać żeby urosło. Mam dwie propozycję: Futtertrio lub Country 2053 Turbo / PL-1 Express (mieszanki życic westerwoldzkich z koniczyną perską). Co o tym myślicie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.