Skocz do zawartości
darekn

ogrzewanie w lamborghini 660F PLUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darekn    0

Witam w w.w. Ciągniku ogrzewanie jest elektryczne .Dodatkowy alternator zasila nagrzewnicę .Uszkodzeniu uległ alternator i został oddany do naprawy i naprawiony .Po naprawie ogrzewanie nie działa .Upłynęło sporo czasu i właściciel chce to naprawić .Po sprawdzeniu układu wygląda na to że w tym alternatorze "chyba" powinien być inny regulator niż jest obecnie . Podejrzewam że podczas naprawy ten regulator został zmieniony i teraz działa jak typowy alternator .Jak podłącze go jak alternator to się wzbudzi i daje stabilne 14v. Natomiast jak podłączony jest do nagrzewnicy nie można go wzbudzić. Siedzi tam w tej chwili regulator iskra AER1521 .Może koś z kolegów wie jaki tam powinien być

darekn    0

AAK1228 14v 65w Z regulatora do modułu idą 2 kable .Na jednym pojawia się 14v po właczeniu nawiewu i ogrzewania drugi zwierany jest płynnie do masy jak kręcę regulacją temperatury ale z regulatora nie wychodzi żadne napięcie .jak podepnę tam kontrolkę i drugi koniec do 14v to żarówka płynnie się rozjaśnia i ściemnia . Po mojemu to wina alernatora.a raczej zastosowanego regulatora no chyba że regulator jest uszkodzony no ale tak jak pisałem jak podłączę do jak alternator działa prawidłowo stabilne 14v daje .Jak podlączę te 14v do grzałki to słabiutko grzeje wydaje mi się że tam powinno być dużo wyższe napięcie do grzania 

Wiadomość z agroFakt.pl

Napisano (edytowany)

to ogrzewanie powinno działać na każdym alternatorze a wiec tak 1 kabel z napięciem (11-15V) ma być podłączony do wzbudzenia (D+) drugi jest to wejście na tyrystor nastawczy dla grzałek on zawsze jest podłączony do minusa powinien iść jeszcze jeden kabel gruby do zacisku B+ bezpośrednio do grzałek

509500422 jak by co to dzwonić

ps. albo jest błąd w podłączeniu i ten kabel co masz podłączony do masy ma być podłączony do B+

Edytowano przez piotrbm_211320

darekn    0

witam wybebeszyłem regulator tak jak rozmawialiśmy i działa tak jak trzeba .dzięki za pomoc i pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się