Skocz do zawartości

Polecane posty

Piter1992    0

Witam zamierzam kupic varianta 280, na co zwracać uwage przy ogladaniu prasy i czy 22tys bel na taka prase to duzu? Bo do tej pory tyle zrobila.

farmer15555    65

Mam 360 i to prawie to samo maszyna zajebisata uwagę zwracaj tylko i wyłącznie na stan łańcuchów i podbieraka. 22 tyś to nie dużo z którego roku prasa ? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo36    5

Pasy i wałki gumowe bo to o wiele droższe w wymianie niż te łańcuchy. Sam mam teraz chyba 23tyś w 280RC ale jakoś nie dowierzam tamu stanowi

Piter1992    0

Jeszcze nie wiem z ktorego roku jest prasa bo dopiero w przyszlym tygodniu będzie w Polsce. A ktos się może orientuje ile kosztuje wymiana pasow do 280?

RasPutin    0

W swojej 380 mam 27 tys, pasy bez spinek i śmiga elegancko, W ubiegłym sezonie zaczęła mi słabiej owijać siatką. Często rwie siatkę lub boki są rozwalone. Miał ktoś taki problem? Może wałek gumowy? fartuch?

Piter, zwróć uwagę czy nie ma spinek na pasach. Wymiana pasów z tego co się orientuję to wydatek ponad 10 tys zł, Co planujesz prasować i jakiej mocy ciągnik chcesz podpiąć? Ta prasa ma noże?

pimper21    51

Ja również stoję przed  wyborem takiej prasy : https://www.olx.pl/oferta/prasa-claas-variant-280rc-siatka-rotor-noze-fv-CID757-IDkzgjM.html#cd168ee835    

jechałem przejazdem i w stopiłem zobaczyć jak to z wierzchu wygląda  i całkiem nieźle, tylko pytanie na co ja mam zwrócić uwagę przy dokładnym oglądaniu nigdy nie miałem styczności z pasówkami :)  

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

RasPutin    0

Sprawdź stan pasów. Czy mają i ile mają spinek, łańcuchy zębatki. Roto-cut... może być ściachana. Nie patrz na licznik że ma mało bel bo w tym modelu nie liczy od początku. 35 netto za 2003 strasznie drogo... Szukasz prasy do samej słomy? Jakiej mocy ciągnik chcesz podpiąć?

pawlo36    5

35tyś to wcale nie jest tak drogo biorąc pod uwagę wyposażenie i stan tej prasy a nie jest powiedziane że brutto będzie 43tyś tak jak wychodzi z liczenia, tańszych i tak nie ma bo teraz w ogóle nie ma wyboru i ciężko jest coś kupić. Sam bym sprzedał swoją RC 280 ale nie mam co przywieź a sezon już na karku

RasPutin    0

Ja 4 lata temu kupiłem 380 za 56 lub 57 brutto z transportem (450 km) 2007r siatka sznurek. Pełna faktura. Tylko bez noży:)

pawlo36    5

No to masz tylko 4 lata różnicy a 15tyś w cenie i jeszcze bez noży a to już "niestety" ;)

RasPutin    0

to była 6-letnia maszyna:) nie chciałem noży. Prasuję tylko słomę. Oglądałem wtedy prasy z nożami i były bardziej zmęczone niż te bez. Jednak prasy które zwijają siano i sianokiszonkę są bardziej zużyte. Ale każdy kupuje wg własnych potrzeb:)

pawlo36    5

Wiadoma sprawa, sama waga balotu już jest inna to i obciążenie większe to i zużycie za tym idzie

pimper21    51

Prasa już zakupiona :) stwierdziliśmy ze jest warta tych pieniędzy :D 

Zetor Team

pimper21    51

jak byś mógł jakoś dokładniej bo tam napinacza jednego to nie ma xD 

Zetor Team

RasPutin    0

Po prawej stronie klapy masz taki jakby profil. W środku jest schowany napinacz

Piter1992    0

Mam problem z variantem 280. Podczas belowania nie zbija beli,manometr nawet się nie ruszy,i podczas pracy co jakis czas zapala się lampka pomaranczowa na prasie.ma ktos jakies rady co może byc,ewentualnie jakies namiary na mechanika kolo Białegostoku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jankris
      Witam. Serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji na temat pras rolujących zmiennokomorowych Claas Variant 180 RC. Sam jestem posiadaczem takiej prasy i mogę podzielić się opiniami na jej temat, chętnie wysłucham także opinii innych użytkowników. Pozdrawiam
      Jankris
    • Przez przemek262001
      Witam. Nie dawno kupiłem prase claas variant 380 i dzis ją podzczepiłem i mam problem z otworzeniem komory a jak ją otworze to nie moge zamknać.Cos jest w niej zepsutego czy co ?
    • Przez zolo2
      Witam.Czy ktoś orientuje się czy prasa claas variant 16 wychodziła z aparatem do siatki i szerokim podbieraczem?Albo czy ewentualnie można by z czegoś dopasować.Pozdrawiam.
    • Przez Jon1988
      Witam. W ostatnim czasie zastanawiam się nad wymianą prasy zwijającej która miała by być przeznaczona zarówno do zbioru słomy, siana jak i sianokiszonki, biorę pod uwagę maszyny nowe z dolnej półki stało komorowe unia df 1.8v eco czy sipma farma II w cenach około 60 - 70 tyś które tak naprawdę no nie zachwycają swoją pracą w porównaniu do maszyn pasowych nawet 5 - 6 letnich których na rynku wtórnym jest dużo w tej samej cenie. Zbieram około 900 - 1000 kulek 1.2 na 1.2 rocznie.
      Moje pytanie do użytkowników którzy posiadają pasówki brzmi. Czy przebieg 15 - 20 tyś bel  na prasę claas variant 360 rc, kuhn vb 2160 i podobne to jest dużo czy mało. Jakie jest zużycie w procentach takiej prasy. Czy  warto dać te 70 tyś z takim przebiegiem czy lepiej kupić nową nisko budżetową prasę.  Czego się ogólnie spodziewać. Aktualnie posiadam prasę matal fachu którą chcę wymienić bo nie chce mi słomy prasować i po przebiegu 10 tyś i wymianie w tym roku podbieraka i łańcuchów mogę stwierdzić że to mały przebieg tylko czasami trzeba coś w niej zrobić a jaki jest stan takiej pasówki która trafi na duże gospodarstwo zrobi 15-20 tyś w pięć lat i jest sprzedawana za połowę ceny nowej i co ona jest warta to po prostu nie wiem. Czekam na wasze opinie i odpowiedzi w tym temacie.  Z góry  bardzo dziękuję za informacje i pomoc :-)

• Przez PiotrStaczak
      Witam nie znalazłem nigdzie podobnego tematu więc utworzyłem nowy. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakie są różnice pomiędzy Class Variant 180 a Claas Variant 260/280. Zastanawiam się nad kupnem prasa miała by pracować z 99 konnym ciągnikiem głównie przy sianokiszonce na ok 10-20ha.