Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szymek85

Brony czy wał??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brony
szymek85    11

Witam kupiłem ostatnio samego grubera i zastanawiam sie czy założyć za nim brony czy może wał. Co byście polecili??

wyrebski1    35

Ja myślę, że zdecydowanie jakiś wał bo brony jak to brony, będą się zatykać tym bardziej, że to będzie uprawa na ściernisku.

Kuki19    2

najlepiej podwójne strunowe lub jakiegoś pakomata jak sam kombinujesz coś stworzyć ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Brony będą tylko rozciągać resztki pożniwne, i będą się pchały pod bronami, a potem będziesz miał takie kupki. Radzę ci żebyś kupił wał.

Dawid777    0

Zależy jaki gruber kupiłeś i jakie masz pole, jeśli bardzo zaperzone to zdecydowanie brony. Ale jeszcze pozostaje kwestia grubera jaki to jest zwykły kultywator czy gęsia stopa. ;)

szymek85    11

Jest to zwykły gruber 2,2 m, 9 łap firmy Frost. Ale już jestem pewien że zamontuje jakiś wał. ;)

kobra89    66

Ja rowniez polecam rurowy ;) bedzie dobry bo chociaz bedziesz gruberowal na ta sama glebokosc bo agregat bedzie sie wspieral na wale.

Henius91    584
najlepiej podwójne strunowe lub jakiegoś pakomata jak sam kombinujesz coś stworzyć ;)

ja nie radze strunowych. strunowe naaja sie tylko do uprawy pola pod siew lub podobne a nie o grubera bo sa zbyt male i podwojne moga sie zapychac. najlepiej jakis rurowy o srednicy conajmniej 50 cm. ja sam planuje cos zrobic. najlepiej zebym mogl gdzies kupic taki wal o szerokosci 2,2 m. no a jak nie to cos sam skombinuje. pare rurek, pare "krazkow" z blachy wyciac, 2 lozyska i mocowanie i git.

szymek85    11

właśnie mam tak zamiar zrobic jak uda się kupić jakiś tanio to kupie a jak nie to bede sam robił jakiś wał. Całą zime mam na to ;)

odświeżam temat

kupiłem niedawno grubera 9 łap sercówek i chce właśnie założyć do niego jakiś wał

i zdecydowane ze rurowy

za nowy powiedzieli mi 1300zł a ja dałem niewiele więcej na całego grubera

może jakaś alternatywa??

na pewno nie brony

myślę zrobić jakiś wał tylko z jakiego materiału są te rury od wału czy to grubościenne czy jakieś utwardzane

proszę o odpowiedź

no a czy ktoś mógłby mi powiedzieć z jakich to jest rur

tzn ile ma cali taka rura i ile trzeba tych rur na wał o szerokości 2,2

drejsyk    0

Mam grobera i 2 orginalne wały kture są łatwe do zrobienia samemu zwykła rura o średnicy 30 cm i 20 cm do kturej są dospawane zemby od bron

Mam grobera i 2 orginalne wały kture są łatwe do zrobienia samemu zwykła rura o średnicy 30 cm i 20 cm do kturej są dospawane zemby od bron

a mógłbyś wstawić jakieś fotki

drejsyk    0

Mugłbym ale mam pola porozrzucane i teraz mam 50 km do niego będe w przyszłum tygodniu ale moge wytłumaczyc bo to jest prosta konstrukcja i bardzo ładnie robi

no to byłbym bardzo wdzięczny

chce jakiś prosty w budowie a skuteczny wał do grubera

i żeby dość tanio wyszedł z robocizna i materiałami

drejsyk    0

to jest najprostrza konstrukcja tak dla wobrazni przypomina przyżąd od rozrzutnika obornika tylko zemby typowe od bron zakrzywione są wspawywane co 15 cm i jakbys zaczoł apawac 1 ząb na górze to ostatni z ukosa po lini prostej nakońcu rury na dole tak jak zwykły rurowy chodzi oto żeby nie skakał na polu tylko szedł płynnie i jak masz grobera 2,20 to wał powinien miec minimum 2,60

zależy tez od operatora czy będzie trochę nakładał na ślad to nie będzie ominiętych miejsc a jeśli będzie za daleko jechał do będą ominięte place

ale właśnie jak to jest ja w agregacie też mam wał takiej samej szerokości co agregat

a jeśli nawet by się chciało jechać od granicy jeśli wał będzie o wiece za szeroki to się nie spulchni na samym skraju agregatu

i też zależy czy jest gęsia stopa czy zwykłe sercowe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Planuję zakup talerzówki Mandam Tal-C 3m z wałem v-ring (daszkowym). Jak  sprawują się te talerzówki i co myślicie o tym wale? Przedstawiciel poleca wał standardowy rurowy lub sprężynowy do którego nie mam przekonania. Talerzówka będzie pracowała przy ciągniku min 120KM. Będę wdzięczny za wszystkie opinie.
    • Przez michu12
      Witam chciałbym zrobić talerzówkę 2m V do ursusa c-360 potrzebuje wymiarów ramy, osi i wszelkich innych elementów. Jeśli ktoś taką posiada to proszę o wymiary i o swoje opinie
      Chodzi mi o taką konstrukcje.

• Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.
    • Przez Piotrrr
      Mam zetora 7211.Chcialbym kupic do niego grubera z talerzami i walkiem o szerokosci 1.80. Moze ktos pracowal z takim zestawem i sie wypowie co do pracy?