pan054

Skrzynia Renault 110.54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pan054    1

Witam. Mam problem ze skrzynią biegów otóż pękła linka od sprzęgła podczas wyłączanie biegu, założyliśmy nową i od tego momentu bieg 1 i 2 niechcą wchodzić. Co może być przyczyną, i jak rozwiązać ten problem?

FENDAGRO    3

ale czuć czy rozsprzegla?  czuc opor pod pedalem?... 1i2 nie wchodza a dzwignia zmiany biegow chodzi lekko ? a 3i4 wchodza?  czy dzwignia rewersu nie chodzi za lekko?  te skrzynie to odwieczny problem w tych renowkach jak nie pekajce mocowania widelek to powydzierane widelki, hamulce synchronizatorow, rozsypujace sie lozyska igielkowe <plastikowe koszyczki>  

Wiadomość z agroFakt.pl

klon31    1

Witam,

a wcześniej 1 wchodziła dobrze? Po miałem to samo ale z 1 już wcześniej były kłopoty i czasami za którymś razem wchodziła ale u mnie linka nie pękła a się zablokowało. Okazało się że przyczyną jest brak kilki części przy czujniku który pokazuje jaki bieg jest włączony. U mnie brakowało pozycji 13 i 14 przez co 12 za mocno się przesunęła i zablokowała biegi 1/2. Możesz spróbować to wyjąć przez ten czujnik z boku np. drutem z magnezem ja nie wiedziałam i ściągałem górną pokrywę skrzyni. A jaki masz licznik na wskazówkę czy cyfrowy?

post-154699-0-88360700-1478280602_thumb.png

klon31    1

Jak wcześniej wchodziła z oporami i na liczniku nie pokazywało jaki jest bieg to z dużym prawdopodobieństwem jest to samo co u mnie. A jak pokazywało jaki jest bieg to może się to wytarło, więc najlepiej wykręć ten czujnik jest on blisko rozdzielacza hydraulicznego prawie za nim wyjąć pozycję 15 i 14 z załącznika powyżej i drutem max 2 mm  wepchnąć to co zastało, jeśli biegi będą działać to będzie trzeba resztę wyjąć czyli 13 i 12.

A co to licznika, jest możliwość abyś sprawdził jaki jest numer rezystora jak na załączonym zdjęciu? Wystarczy tylko ściągnąć tylną obudowę  po tak mi się z palił że nie idzie odczytać a nigdzie nie ma informacji nawet Claas nie ma takich informacji.

post-154699-0-04391000-1478356792_thumb.jpg

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Patryk212
      O co chodzi z tą funkcją? Nie wiedziałem o takim czymś.

W filmiku minuta 3:15
      www.technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/renault-120-54-tz-traktor-funkcjonalny-i-niedrogi,77751.html
    • Przez mieszczuchahaha
      Witam, mam problem z hydraulika i podnośnikiem, działa dopiero od 1200-1300 obrotów i ledwie pracuje. Olej w skrzyni potrafi się zagotować nawet podczas lżejszych prac polowych. Olej i filtry oryginalne claasa, pompa sprawdzana przez serwisanta z claasa na małych obrotach brak przepływu przy 2100 ma 190 bar. Twierdzi ze pompa jest dobra.

Wszystkie odpowiedzi mogą pomóc! Jeśli ktoś ma instrukcje napraw lub katalog części w wersji PDF lub papierowej proszę o info.
    • Przez Bobas233
      Witam . Przynierzam sie do tego modelu renault . Prosze o plusy i minusy i ewentualne awarie w tym modelu ciągnika. Najlepiej posiadacze tego modelu i podobnych. Ciagnik ma rzekomo 8.5tys godzin i w stanie jest dobrym . Czekam na wypowiedzi .
    • Przez MateuszBo
      U mnie wyglada to tak.
      A przyczyna to urwany walek ataku.

• Przez GRWielkopolska
      Witam mam problem z ciągnikiem Renault 133.14 chłodnica jest umyta a ciągnik się grzeję.Proszę o odpowiedź

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.