przemek28_28
Members-
Postów
5565 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez przemek28_28
-
@miwigos dzieli przepaść jak rzepak juz głodował jesienią
-
Mhm, tylko kiedyś na tym areale ,,wsi” robiło 100 osób u pana, a dziś zrobi to 2,3 a reszta co?
-
Czyli wiele osób ma umierać czy jak?
-
Myśle ze w sadownictwie zamgławianie działa, inaczej ludzie nie wylewali by setek tysiecy litrow i nie spali po nocach żeby ratować swoje sady.
-
No chyba nie do końca koszt 200kg saletry po 3000. skoro 3 kg kosztuje 1700 a dajemy około 330g to opakowanie mamy na 9ha po 189/ha a nawet dając górna granice 500g to mamy 6h- 283/ha. saletra wychodzi 600 złotych/ha przy 3tys, tyle ze mamy pewny azot a nie bajki. ja wybieram saletre.
-
Około 1700 za 3 kg, a dajesz 300-500g na hektar.
-
Bo, blu3N, te bakterie glebowe co poleca agrosimex i mamy prawie 200kg czystego składnika za 500 złotych na ha. Biada grupie azoty.
-
A ile spadło tego deszczu/śniegu? Z 500 litrow chociaż żeby wypłukać? Nie dajmy sie zwariować ze zaraz wypłucze, raczej dostał sie w okolice korzenia
-
Obornik pod qq i ziemniaki wiosną. Orać, czy nie?
przemek28_28 odpowiedział(a) na Mateuszxx temat w Kukurydza
Ja stosowałem po orce obornik pod kuku, to poza tym ze cieżko było rozwozić bo sie topił rozrzutnik na tej orce to kukurydza była super. Miałem na 1 polu orka zimowa i pozniej na to obornik i na drugiej stronie orka wiosenna obornika, to ta na potalerzowanym oborniku większa o około 0,5 metra. -
Zazdroszczę. U mnie od 20 lutego ani jednego płatka czy kropli, do tego wiatr i mamy juz 4 dzień burze piaskową
-
@Agrest pisze o tym co mówił wczoraj kuzyn, firma ogolno Polska a nie jakiś herbatnik co ma kurnik czy dwa( niedaleko mnie maja 30) i mówił ze maja sporo mniej zamowien, a Ty mi na siłe próbujesz udowodnić że sie myle. poprostu przy wysokich cenach żywności ludzie bedą kupowac jej mniej. Tyle
-
Masz racje. Ale juz filet jest po 26-28 złotych w sklepach za kg. Wiec tyle będzie schodzić ile ludzie kupią. a przy bardzo wysokich cenach na żywność ludzie bedą bardziej ją szanować a po drugie bedą jeść mniej mięsa/albo mniejsze porcje. kiedys mięso było dla osób które cieżko pracuja a reszta jadła jakieś zupy itp. I przy tych cenach za chwile tez tak bedzie. Zboże przytrzymasz pół roku, rok ale zwierza nie przytrzymasz tyle czasu, No moze bydlaka ale reszta???? Nie ma k**wa szans
-
Kuzyn robi w bardzo dużej firmie która ma swoje kurniki i swoją ubojnie K……. Maja problem spiąć koszty produkcji kurczaka z cena sprzedazy….. biedronka nie przyjęła podwyżki od nich i za chwile koniec odbiorow przez nich….
-
Toż to 5-6 ton kuku suchej. Źle? Jak koszty były po 2500-3000 to tez wychodziło 5-6 ton suchej. Na agrofoto ludzie zbierają po 16-19 ton mokrej wiec sporo zostaje.
-
@RU68 z całym szacunkiem ale jak Cie czytam to się zastanawiam czy jeszcze czegoś nie robiłeś/nie przeżyłeś? U Ciebie to chyba wszystkie możliwe historie się wydarzyły już i przeżyłeś wszystko, od wielkich tragedii po euforię, jak na kolejce w wesołym miasteczku. widzialem duszącego sie kolega strażaka jak pszczoła użądliła go w gardło i zrobil sie bordowo/granatowy i trzeba było krtań przebijać żeby go uratować, karetka jechała 20 minut, człowiek moźe tyle przeżyć ale mózg bez tlenu nie. Także nie tylko Ty widziałeś ,,coś” w zyciu.
-
Cudem🤣 mniej znaczy więcej🤣
-
Tez milem kiedyś alergie na kurz. 22 lata temu jak ojciec budził mnie po imprezie że żniwa. Dziś nie mam🤣
-
To nie ma co sie chwalić co kto osiągnął w takim czasie. Myśle ze tam więcej na minusie niż włosów na głowie.
-
Typowo rolniczy, do autostrady jakieś 8-10 km, są tereny inwestycyjne bliżej, a ta droga wojewódzka to ruchu tam wielkiego nie ma
-
@sylwek23111 to patrz to, kawałek ode mnie https://m.olx.pl/d/oferta/ziemia-rolna-przy-dw-263-7-ha-w-jednym-kawalku-CID3-IDGx46L.html I taka jest cena, kuzyn dzwonił zapytać jak zobaczył ogłoszenie na polu….
-
Jakbym chciał sprzedać całe gospodarstwo to myśle że nie byłoby wielkiego problemu. Sąsiad dał za 6.5ha/6 plus ch*jowy dom dał 600 tysiecy. Nic nie sprzedaje, wszystko swoje, co roku coś zmodernizuje, jak sie udaje to coś tam kupie, ale cieżko.
-
Jak sie nazbiera? Jak w mojej okolicy 2km jest 5 takich 120+/ha, do tego 3 ma mase krów i płacą za 6 klasę po 70tysiecy/ha a dzierżawy po 2tysie, to jak sie przebić? jak przebić jak oni szarpią się jak wściekli? Mnie nie stac na piach po 70, nje widzę mozliwosci zwrotu za swojego życia.
-
Myśle że przy tych cenach nawozu mocno spadną zasiewy rzepaku, buraki w moich okolicach juz sporo osób zrezygnowało.
-
Sprzedam opryskiwacz 1200 litrów
przemek28_28 odpowiedział(a) na marekdron temat w Giełda rolna - rolnicza
No to jak taki zajebiaszczy to czeku sprzedajesz? Jaka to firma? Garaż u Henia? -
Sprzedam opryskiwacz 1200 litrów
przemek28_28 odpowiedział(a) na marekdron temat w Giełda rolna - rolnicza
Mhm i jeszcze gps z zamykaniem sekcji Na szczęście nie. Niski prześwit, belka ręczna, garażowa robota
