Skocz do zawartości

paralaksa

Members
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O paralaksa

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 18.11.1978

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  wlkp
 1. Zaczep piton fix

  @rafal Rutylową elektrodą spawa się dobrze o ile wiesz jak to się robi. Jak takie coś się dzieje jest to oznaka zawilgocenia, każde elektrody powinno się przed spawaniem wygrzewać. Chociaż kiedyś trafiłem na taki szajs (jakieś badziewne esaby), że grzanie nic nie dawało. @grabos Ładna robota, ale... powinieneś fazować brzegi materiału przed spawaniem .
 2. AgroMasz 4*40

  Jeżeli masz szybką skrzynię biegów to 6 polowa w okolicach 1800 obrotów to najbardziej optymalna prędkość do orki siewnej, do zimowej to 2 szosowa (w podobnym zakresie obrotów).
 3. Chmiel

  ermm chodzi o przewodnik na którym pnie się chmiel tam jest drut (w Polsce stosuje się sznurek albo drut), a konstrukcja siatki plantacji jest albo z linek (Niemcy) albo drutu . Worki te jak mniemam to kostka typ RB-60 wymiary 120cmx60cmx60cm?
 4. Chmiel

  to tylko początek zbioru, w Niemczech zrywacze chmielu (scinacze) idealnie zdają egzamin z prostej przyczyny konstrukcja plantacji jest niby identyczna jak w Polsce, ale diabeł tkwi w szczegółach (w Polsce stosuje się drut w Niemczech linki stalowe, które nie poddają się tak łatwo obciążeniom, inne sposoby kotwiczeń w ziemi), w Polsce świetnie spisuje się przy zrywce pomost chmielarski jadący za przyczepą. Później chmiel trafia do stacjonarnego kombajnu, który oddziela szyszki od reszty rośliny (btw świetny z tego kompost jest). Następnie wilgotny chmiel trafia na suszarnie (w przeszłości suszyło się do 6% wilgotności później się nawilżało do 13% - polska norma, dziś suszy się do 9%) i w końcu pakuje się tak wysuszone szyszki do worka. Dzienny zbiór chmielu to około 0.5 ha dziennie na jeden kombajn (od godziny 6 do 20).
 5. Chmiel

  Marynka? Perle? i co go tak przędziorek opierniczył
 6. Najlepszego!!! 100lat i zdrówka!!!

 7. Najlepsze życzenia w dniu urodzin przesyła Krzysiek ;)
  Pozdrawiam

 8. Najlepsze życzenia w dniu urodzin przesyła krolikNH ;)

 9. 1o0 Lat życzy rolnik95 ;)

 10. Najlepszego!!! 100lat i zdrówka!!!

 11. Wszystkiego Najlepszego w dniu urodzin i nie tylko :)
  Pozdrawiam ;)

 12. 100 lat życzy @jakub16

 13. Ciśnienie w oponach MTZ.

  na temat ciśnienia w oponach kilka linków [url="http://www.kpodr.pl/mech_bud/mechanizacja/opony_na_miare.php"]http://www.kpodr.pl/mech_bud/mechanizacja/opony_na_miare.php[/url] [url="http://www.rpt.pl/index.php?content=63"]http://www.rpt.pl/index.php?content=63[/url] [url="http://www.otr.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=859"]plik pdf do pobrania[/url] [url="http://www.wrp.pl/gazeta/22/str25.pdf"]plik pdf do pobrania[/url]
×