Skocz do zawartości

zorro30

Members
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O zorro30

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Wypłaty dopłat za rok 2014

  Jak nie masz nałozonych żadnych sankcji to dostaniesz wcześniej.Ja miałem kontrole i było wszystko dobrze i dostałem troche później.
 2. Wypłaty dopłat za rok 2014

  Ale nie masz od początku czy tylko w tym roku?
 3. Wypłaty dopłat za rok 2014

  Ja też dostałem decyzje JPO i ani słowa o ONW i sie nie martwię.Przysłali tylko tą która była konieczna.Jeśli nie napisali że zabieraja onw to nie szukaj dziury w całym a jak nie możesz spać to idz z tą decyzja do powiatówki i wszystko wyjaśnią.
 4. Wypłaty dopłat za rok 2014

  To że masz w systemie zwierzęta a w oborze pusto to znaczy że nie zostały zrobione przemieszczenia i będziesz teraz dochodził komu sprzedałeś Wyższe dopłaty bezpośrednie dla rolników objętych w 2014 roku dyscypliną finansową W 2013 roku na podstawie przepisów Komisji Europejskiej, rolnicy którzy otrzymali dopłaty bezpośrednie wyższe od 2 tys. euro, zostali objęci tzw. dyscypliną finansową - czyli należne im dopłaty finansowane z budżetu UE zostały obniżone o współczynnik 2,45%. Mechanizm ten dotyczył 365,5 tys. rolników, a kwota, którą Polska zwróciła do budżetu UE wyniosła 153,9 mln zł. Takie działanie UE było podyktowane tym, że zaplanowany budżet finansowy na realizację dopłat bezpośrednich za 2013 rok był wyższy od faktycznie dostępnego. Okazało się jednak, że z przekazanych przez Polskę pieniędzy UE wykorzystała tylko ponad milion złoty. Dlatego pozostała część tych środków, czyli 152,3 mln zł zostanie zwrócona rolnikom, którzy ubiegali się w 2014 roku o przyznanie dopłat bezpośrednich i  zostali objęci dyscypliną finansową - czyli należne im płatności są większe od 2 tys. euro. Takich rolników jest w 2014 r. nieco ponad 406 tys., a należne im dopłaty, zgodnie z decyzją UE zostaną obniżone o 1,3%, co łącznie daje kwotę ok. 93,5 mln zł. Z różnicy pomiędzy kwotami zwróconymi przez UE Polsce (152,3 mln zł), a obniżeniem dopłat w ramach stosowanej w całej Wspólnocie dyscypliny finansowej w 2014 r. (93,5 mln zł) wynika, że rolnicy otrzymujący w ramach dopłat bezpośrednich ponad 2 tys. euro dostaną wyższe dopłaty bezpośrednie za 2014 r. Decyzje administracyjne przyznające im wyższe dopłaty bezpośrednie będą wydawali kierownicy biur powiatowych ARiMR. Nastąpi to po wejściu w życie stosownego rozporządzenia Rządu.
 5. Kwoty mleczne

  Niech kolega zgłosi się do mleczarni i dowie się ile ma kwoty 
 6. Dopłaty - 2014

  Do krów są od dawna dopłaty ale nie wszędzie,wszyscy dostaną dopiero za rok.
 7. Kwoty mleczne

  Kwota mleczna za kilka miesięcy zostanie zniesiona , ale nie radzę ci zaczynać tej produkcji .Teraz ci mali to kasują stada .Ja sam skasowałem takie stado i jestem "szczęśliwy".Weźmiesz pewnie kredyt a później będzie bieda.
 8. Kwoty mleczne

  W mojej okolicy widziałem ogłoszenia na kupno po 0,40zł
 9. Kwoty mleczne

  To sprzedający nie miał pojęcia po ile chodzi teraz kwota
 10. Kwoty mleczne

  Na OLX niektórzy się nie cackają i sprzedaja po 100 000 kg kwoty
 11. Kwoty mleczne

  Kto może to ograniczy ,niektórzy zlikwidują.Sporo tych małych likwiduje stada z braku opłacalności.Moim zdaniem tendencja nadprodukcji wyhamuje z tego względu że straszą na dzień dzisiejszy karą 1 zł.  
 12. Kwoty mleczne

  JA kasowałem krowy i sytuacja wyglądała następująco:powiedziano abym  napisał oświadczenie że w dniu ......kończę produkcję mleka .I nie było żadnego okresu wypowiedzenia.A kwote mozesz sprzedać tylko tą której nie wykorzystałeś jeszcze w tym roku.Mleczarnia Polmlek    Oczywiście miałem podpisaną umowę z okresem wypowiedzenia
 13. Kwoty mleczne

  Trudny temat.Ale nie można czekać i mówić że jakoś to będzie                 W agrobiznesie przewidują że do końca roku kwotowego cena mleka będzie spadała a pózniej stabilizacja  
 14. Kwoty mleczne

  Moim zdaniem dobrze robi taka mleczarnia.Lepiej sprzedać krowy niż płacić karę 1 zł.Można wstawić opasy i pasze skarmić
 15. Kwoty mleczne

  Ja sprzedałem za 0,50 zł a za 0,40 miałem dużo ofert ,mazowieckie pow.ostrowski
×