Skocz do zawartości

sulmar

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O sulmar

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 10.12.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. VAT w rolnictwie

  Ja bym jeszcze raz poprosił o tych kasach fiskalnych. Limit obowiązuje na miesiąc, czy na rok? Czyli jak osoba będąc na vacie sprzeda rolnikowo ryczałtowemu i wystawi fakturę on się na niej podpisze to to się wlicza w ten limit czy nie? Jak to jest z tą kasą, o co chodzi?
 2. URSUS 10014 H

  Np. jakby go porównać spalanie ursusa h8014 do jd 5080M , class axos 320 , Nh td 5080, deutz-fahr 310. Oraz które będą bardziej zwawsze, mocniejsze. Ursusa i nh mozna kupic za 100 netto a pozostałe w granicach okolo 135. Minusy: nh: zwolnice, są dość awaryjne jd: jako ciągnik pomocniczy dużo spali, jakość m może być niska, rewers, pompy będą zabierały moc claas: koszt mechanika blisko 140, wtedy nawet ursus będzie bardziej wyposarzony a silnik ten sam df: szału nie ma, jakiś mułowaty słaby silnik, mało też nie pali, w tej wersji nawet przedni naped trzeba włączać ze sprzęgłem
 3. URSUS 10014 H

  TO wiec te ursusy 80 km są oszczędne czy nie? niech ktoś się wypowie szczegółowo i wiarygodnie
 4. VAT w rolnictwie

  Jeżeli to będzie 0 1 6 1 Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną to można zrobić ze działalność na vacie, a gospodarstwo nie?
 5. VAT w rolnictwie

  Realizując wniosek na różnicowanie, trzeba założyć działalność gospodarczą. Można rozdzielić to tak że w działalności gospodarczej będziemy rozliczać się z vatem, a gospodarstwo rolne zostanie bez rozliczania na vatu?
 6. VAT w rolnictwie

  Dziękuje [url="http://www.agrofoto.pl/forum/user/4033-darolee/"]darolee[/url] Ale jeśli osoba wychodząca z vatu nie budowała tych budynków (w okresie vatowskim) tylko miała je wcześniej niż przechodziłą na vat?
 7. VAT w rolnictwie

  Chciałbym zapytać, jesli sie przejdzie na vat: Sprzedaje się w ciągu roku mleko na kwotę powiedzmy 50 tys. : to 5% trzeba będzie oddać vatu, do tego nie dostanie się 7% co się należy ryczałtowcowi czyli jest się stratnym około 12 %, tak? czy ja to dobrze rozumiem? Jeśli ojciec przejdzie na vat kupi środki trwałe. Po ponad 5 latach będzie chciał zrezygnować z vatu. Czy będzie musiał zwrócić vat za środki trwałe, czy jak wchodząc na vat miał jakieś budynki to przy wyjściu z vatu będzie musiał oddać vat za budynki lub za całe gospodarstwo? Jeśli kupimy np. ciągnik, minie pięć lat i np. ojciec chce go dać w darowiznie synowi który nie jest na vacie co wtedy?
×