Skocz do zawartości

Bob27

Members
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Bob27

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 01.01.1971

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. To super, a w przyszłym roku nie urośnie znowu? Wyczytałem, że nasiona leżą w ziemi nawet kilkadziesiąt lat.
 2. Założyłem w tym roku pastwisko dla koni. Na wiosnę glifosat, orka, kilkakrotnie ciężka brona i talerzówka (zależało mi na jak najbardziej równym polu). Zasiałem mieszankę traw z koniczyną na początku września. Trawa jest bardzo ładna, ale pojawiła się gorczyca polna i to sporo. Co mam z tym zrobić? Podobno to trujące dla koni, a ja chcę to na wiosnę najpierw skosić na siano, a potem wypasać. Pytałem znajomych rolników, to jeden mówi, żeby skosić na wys. ok 15 cm, drugi żeby nie ruszać bo po pierwszych przymrozkach i tak zginie......????
 3. Vogel&Noot

  Witam Mam rozsiewacz Vogel &Noot model K14. Potrzebuje do niego paru części zamiennych ale nigdzie nie mogę znaleźć tego modelu ani przedstawiciela firmy. Znalazłem info, że Vogel& Noot został kupiony przez Amazone ale na stronie Amazone nie znalazłem tego modelu, nawet wśród modeli historycznych. Czy ktoś wie gdzie mogę zamówić części do starych modeli tej firmy?
 4. Założenie pastwiska

  Jest perz i to niestety dużo.   Wschodnia część lubelskiego, o ile ma to znaczenie. Gleba to głównie piach (ok 70% i dwa pasy gliniaste gdzie zawsze stoi woda). Niestety nie jest równo, bo nigdy tam nie pracował agregat, a zależy mi, żeby było idealnie równo, bo część chcę wykorzystywać do jazdy, więc nie wiem czy się obejdzie bez orki. W tym roku koni nie będę tam wypasał, tylko skoszę, żeby mi tego nie zniszczyły, Armand jak możesz to podeślij mi na priv jakąś propozycję mieszanki traw z wyceną. Ten sad będzie przy domu, więc i tak dostęp do niego będzie reglamentowany dla czworonogów, ale chcę, żeby tam była trawa jak na pozostałej części.
 5. Założenie pastwiska

  Dużych drzew nie chcę usuwać, stary sad będzie odgrodzony, a konie będę tam wpuszczał tylko pod kontrolą, inaczej drzewa nie przeżyją.Nie mam dostępu do kosiarki bijakowej. Chciałem to orać na jesieni ale lokalnie mi to odradzono, argumentując, że lepiej poczekać z tym do wiosny. A jak poczekam aż się zazieleni i wtedy zacząć od glifosatu?
 6. Witam, Mam 2 ha ziemi, na których potrzebuję założyć pastwisko dla koni. Ziemia jest mocno zachwaszczona, w ub. roku na wiosnę został zasiany owies, ale chwasty wyrosły wyżej niż zboże więc nawet nie był zbierany tylko pole zostało przetalerzowane na jesieni. Na części działki rośnie kilka drzew po starym sadzie, między nimi urosło mnóstwo niewielkich na razie akacji. Chciałbym, żeby na całości ziemi posiać trawę, tak żeby nadawała się do koszenia na siano w tym roku, a później na pastwisko. Obecnie wygląda to tak jak na zdjęciach.[attachment=29306:IMG_1201.jpg][attachment=29307:IMG_1202.jpg][attachment=29308:IMG_1204.jpg] Co i kiedy zrobić, żeby osiągnąć czystą, ładną trawę?
 7. Firma zbierająca kamienie

  Znacie firmę, która zbiera kamienie z pól w lubelskim?
 8. Zbiór kamieni

  Czy ktos wie, czy w lubelskim jest firma zbierajaca maszynowo kamienie z pol?
 9. Pastwisko dla koni

  <p>ugor wysoki, prawie do pasa, nawet na wiosnę się zastanawiałem czy nie zrobić z tego siana ale jak zobaczyłem co tam urosło to dałem sobie spokoj. Chciałbym to jakoś zlikwidować i zasiać trawę na siano</p>
 10. Pastwisko dla koni

  Odświeżę temat.   Od dwóch lat z pastwiskiem nic nie robiłem, dosiałem raz trawę i co roku daję trochę nawozu na wiosnę. W tym roku nasiało sie mnóstwo dziwnych roślin no i pastwisko zrobiło się twarde jak skała, konie zrobiły swoje. Co zrobić, żeby to poprawić? Zaorać na jesień i zasiać wszystko od nowa?   Jeszcze jedno. Mam kawałek ziemi, na którym przez parę lat siałem owies. Chcę tam zasiać trawę na siano. W tej chwili jest to zachwaszczony ugór. Co mam zrobić, żeby urosła na tym przyzwoita trawa?
 11. Pastwisko dla koni

  A ile nawozu i jakiego dać? Zarówno na tę część, która zostanie jako pastwisko jak i na tę świeżo posianą?
 12. Pastwisko dla koni

  Czyli jak już śnieg zniknie zakładając, że dzielę pastwisko na pół: talerzówka, nie mam agregatu - jak zabronuję wystarczy? potem siew i wałowanie. Razem z trawą (czy jakaś ubiegłoroczna urośnie, czy trzeba by zasiać tak jak od nowa, czyli 35-40 kg/ha?) wsiewam owies (ile?) co z nawozami? Ile i kiedy? Razem z siewem? Czy na takiej łące w tym roku będę mógł już wypasać czy raczej nie? A co z koszeniem? Nie chciałem robić siana z tej łąki, bo w ub. roku jak skosiłem w czerwcu to potem już mało co odrosło i pastwisko przestało być pastwiskiem a zostało spacerniakiem Z drugiej strony podobno kosić trzeba....
 13. Pastwisko dla koni

  Łąka jest na dość podmokłym terenie, jeżeli jest w miarę normalna zima to nie ma problemu z wjazdem i pracami, ale u nas dzisiaj dosypało tak na oko z 30 cm, tyle śniegu to już parę lat nie widziałem w ciągu całej zimy, a w marcu nigdy więc obawiam się że przez następne kilka tygodni tam nie wjadę. Czy jeżeli trawa na łące jest całkiem nie najgorsza pomimo braku nawożenia to jest sens ją niszczyć orką i siać od nowa?, to spore koszty. A co zrobić z pastwiskiem? Do pastwiska dostęp jest dobry, jest za domem, z wjazdem nigdy nie ma problemu, tylko dosiać trawy i nawieźć? Czym i w jakich ilościach? Jakie zabiegi przy tym wykonać?
 14. Pastwisko dla koni

  To już w tym roku nie dam rady, tym bardziej jak widzę co się dzieje za oknem. I tak nie wiem, kiedy uda mi się wjechać na łąkę jak to wszystko się rozpuści. A ile tego owsa trzeba by wsiać razem z trawą? Czy na pastwisko też się to sprawdzi? Konie są dość delikatne jesli chodzi o karmienie, łatwo się przebiałkowują, jak są na pastwisku w sezonie albo stoją w stajni przez kilka dni, muszę mocno ograniczać owies.
 15. Pastwisko dla koni

  [quote name='maciek9225' timestamp='1363290496' post='1103858'] orka, zasiać trawę plus owiec i masz dużo paszy dla koni - kosisz na siano lub na bardzo suchą sianokiszonkę, a trawa będzie się w międzyczasie lepiej korzenić, bo owiec będzie zanikał [/quote] Na łące, z której chcę zrobić siano, czy na pastwisku też dosiewać ten owies? Konieczna jest orka, czy można dosiać na już istniejącą łąkę? Co taki zabieg ma dać? Przepraszam za głupie pytania ale nie mam o tym większego pojęcia a chciałbym maksymalnie wykorzystać to co mam do dyspozycji.
×