Skocz do zawartości

ogorras

Members
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O ogorras

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Buhaje HF

  [quote name='luuuuk' timestamp='1377891029' post='1197435'] poniewaz tylko z tych firm inseminatorzyy u mnie sa dostepni [/quote] Dziwi mnie takie podejście w dzisiejszych czasach. To Ty jako klient płacisz za nasienie i usługę, jeśli mój inseminator nie ma nasienie z danej firmy, to nie robi mi problemu aby sprowadzić dla mnie buhaja, który aktualnie mi się podoba.. [quote name='bartkus' timestamp='1378040797' post='1198063'] a co byscie polecili na poprawe wydajnosci? firma i cena nie gra roli pzdr [/quote] Ja polecam sprawdzonego Gabora z wws. Wyceniony bodajże na kilkudziesięciu tysiącach córek. Bardzo dobra przewaga mleka, przy dobrych parametrach pokrojowych, świetna długowieczność, a dodatkowo na jałówki. Sam mam buhaja w planie kojarzeń.
 2. Buhaje HF

  a czemu tylko do shiuzu i konrada się ograniczasz?
 3. Buhaje HF

  Propo buhajów genomowych, chciałbym zapytać co sądzicie o konkretnych buhajach: [url="http://virtualdirectory.wwsires.com/gforce/bullpage.cfm?codeno=7HO11351"]Supersire [/url]i [url="http://virtualdirectory.wwsires.com/gforce/bullpage.cfm?codeno=7HO12008"]Halogen[/url]? od jakiegoś czasu interesował mnie ten pierwszy, w tej wycenie wskoczył halogen? Jak myślicie, są duże szanse, że w styczniu kilka fajnych buhajów pojawi się w ofercie różnych fiirm? Czy waszym zdaniem warto iść w genomikę? Jedni namawiają, że to postęp szybszy, inni, że wiarygodniejsze buhaje lepsze, ale w tym momencie postęp wolniejszy. Na zachodzie gro hodowców korzysta z genomiki, a my cały czas zakaz. Co w ogóle sądzicie, oraz ktoś się orientuje w widełkach cenowych za takie nasienie? Bo ja się tu napalę, aby przejść na genomikę, a okaże się, że tylko parę porcji kupię, bo cena może być wysoka.
 4. Buhaje HF

  a co się stało bo nie jestem w temacie, wchodzę poczytać w wolnej chwili co się ciekawego dzieję, a tu takie cyrki, że rmiecz8 nie posiada bydła? Jak, co, gdzie?
 5. Buhaje HF

  Ja też słyszałem na początku, że tylko byki do 60 paru złotych wchodzą w ten pakiet, ale zależało mi na lepszej półce buhajów i pod ten kontener dobrałem lepszą genetykę. Wszystko to kwestia dogadania i indywidualne podejście do sprawy.
 6. Buhaje HF

  Mi się wydaje, że można brać w pakiecie nie tylko te tańsze byki, ja w swoim miałem kiedyś m.in. Domingo.
 7. Buhaje HF

  Ja podobny zestaw kupowałem jakiś czas temu, bo chciałem mieć swój kontener. Lepszej oferty nie znalazłem i potwierdzam, że kontener jest za złotówkę i na własność
 8. Buhaje HF

  a dlaczego korzystasz tylko z "polskich spółek"?
 9. Co sądzicie o firmie WWS?

  masz rację, ale uczepiłbym się SCR i DPR, dlaczego sądzisz, że DPR jest ważniejszy? Ja mam dokładnie odwrotne zdanie. Dla mnie kluczowy był zawszę SCR.
 10. Co sądzicie o firmie WWS?

  [quote name='rmiecz8' timestamp='1367153363' post='1135647'] Scarlet czy Lass z hg plus. [/quote] Te dwa byki może i przewyższają Mariona, ale np Scarlet jest z 2007 roku, trzeba mieć to na uwadze porównując go do byka z 2000, który i tak zrobił w świecie genetyki baaaardzo duzo i wątpię aby któryś z wyżej wymienionych powtórzył sukces Mariona i dał chociażby kilku dobrych synów... natomiast jeśli chodzi o porównanie z obecnym królem - Observerem z WWS'u, to moim zdaniem są daleko w tyle
 11. Buhaje HF

  nie da się patrzeć na te zdjęcia..
 12. Buhaje HF

  jak dla mnie indeks PF jest zbyt przekombinowany i nie oddaje niestety prawdziwej mocy buhaja.
 13. Co sądzicie o firmie WWS?

  ja często kryję bykiem nawet z 9 i nie mogę powiedzieć, że wzrosły mi trudne porody. Wszystko zależy od widzimisię hodowcy, kiedyś od 13 w doł zalecali na jałówki, potem od 10 w doł, dziś od 7 w dół, niedługo buhaj będzie miał w indeksie 3 to będą kręcić niektórzy nosem, że dużo. rmiecz8 - mi zupełnie odwrotnie, Trump w moim stadzie był jednym z lepszych sexów jeśli chodzi o skuteczność.
 14. Buhaje HF

  co do Emeralda, to już ma swoje lata, postęp hodowlany idzie do przodu i dla mnie to nie było zaskoczenie, że spadł. Dziwnym byłoby gdyby cały czas był w top 100, bo można byłoby się zastanowić, gdzie mamy ten postęp? ;P Co do Observer'a, to NM prawie 800$ powalił mnie na nogi, produkcja + sucha masa, no i ta długowieczność!! Na pewno buhaja zamówię i to sporo, bo już jako genomiczny mnie mocno interesował, zresztą wraz z Shamrok'iem(myślałem, że w tej wycenie również wejdzie na córkach do TOP 100, ale chyba poczekamy jeszcze kilka miesięcy). Tak czy owak, widać to, że Planet to żyjąca gwiazda, która na długo wyznaczy trendy hodowlane w genetyce. No i jak rmiecz8 wspomniałeś, Gabor o 36 oczek do góry, jak na takiego buhaja z taką historią, piękny skok.
 15. Co sądzicie o firmie WWS?

  kolego wszystkie sexy są WSKAZANE na jałówki i dla mnie trochę dziwne jest to, że hodowcy zwracają uwagę na wycielenia właśnie w przypadku sexów. Ponadto w indeksach amerykańskich 9 oznacza, że ma się 9% szans na to, że poród będzie trudny, ale mamy 91% szans na to, że nie Ponadto Trump ładnie wyszedł w dzisiejszej wycenie międzynarodowej ogólnie dobry buhaj, dobry sex - polecam.
×