Skocz do zawartości

mbanach

Members
  • Zawartość

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

1 obserwujący

O mbanach

  • Ranga
    Nowicjusz
  • Urodziny 31.08.1997

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1007 wyświetleń profilu
  1. Byk

    700 kg brutto cena gorsza niż miesiąc temu za hf ;(
  2. Byk

    A ile dasz ?
  3. Byk

    Ile może warzyć ? Sprzedam !!!
  4. Czy opłaca się hodować świnie?

    Jednak świnie się opłacają nawet przy niskich cenach !!
  5. Czy opłaca się hodować świnie?

    [size=6]POPRAWKA[/size] Ja osobiście hoduje mniej wiecej 100 tucznikow rocznie od 3 lat moje wyliczenia sa takie : -prosieta po 8 zł/kg srednio 18 kg maja czyli [b]144 zł [/b] -pasz starter wychodzi mi po 1172,1 zł/t od 18kg do 45 kg zje około 75 kg czyli [b]87.90 zł[/b] -pasza grower wychodzi mi po 1007,74 zł/t od 45kg do 72 kg zje około 75kg czyli [b]77,55 zł[/b] -pasz finisz wychodzi mi po 958,2 zł/t od 72 kg do 130 kg zje około 161 kg czyli [b]154,27 zł[/b] koszt wychowania tucznika do 130 kg wynosi [b][u]463,72 zł[/u][/b] [u]oczywiście doliczyłem koszty prądu do ceny paszy [/u] rocznie mam około 4 % ubytków czyli 100* 0,04= 4 4*144=576 96*463,72=44512,12 44512,12+576=45093,12 45093,12/96=[b]469,72[/b] [color=#ff0000]słoma 21,63[/color] [color=#ff0000]woda 3,20[/color] [color=#ff0000]razem koszty ogólnogospodarcze(koszty ogólnogospodarcze bez amortyzacji, amortyzacja budynków inwentarskich i wyposażenia, amortyzacja ciągnika (w koszcie pracy ciągnika) 2[/color] [color=#ff0000]praca ciągnika 27,55[/color] to na kolor czerwone to brane z [url="http://www.wir.org.pl/kalk/trzoda.html"]http://www.wir.org.pl/kalk/trzoda.html[/url] obsługa weterynaryjna 4 prąd 5 pod-sumując [size=5]533,1 [size=3][size=4]kosztuje mnie utrzymanie jednego tucznika przy [color=#FF0000][u]cenie[/u][/color] dzisiejszej 4,5 netto z jednego tucznika zotaje mi :[/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]130*0,97=126,1 [/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]126,1*4,5=567,45[/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]567,45*1,07=607,17 zł[/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]607,17-533,1=[/size][/size][/size][size=8][b][i]74,07[/i][/b][/size]
  6. Czy opłaca się hodować świnie?

    [b] [url="http://www.agrofoto.pl/forum/user/52266-szu15000/"]Szu15000[/url] mogę podać Ci numer do sprzedawcy prosiąt[/b]
  7. Czy opłaca się hodować świnie?

    Ja osobiście hoduje mniej wiecej 100 tucznikow rocznie od 3 lat moje wyliczenia sa takie : -prosieta po 8 zł/kg srednio 18 kg maja czyli [b]144 zł [/b] -pasz starter wychodzi mi po 1172,1 zł/t od 18kg do 45 kg zje około 75 kg czyli [b]87.90 zł[/b] -pasza grower wychodzi mi po 1007,74 zł/t od 45kg do 70 kg zje około 75kg czyli [b]77,55 zł[/b] -pasz finisz wychodzi mi po 958,2 zł/t od 70 kg do 130 kg zje około 160 kg czyli [b]153,31 zł[/b] koszt wychowania tucznika do 130 kg wynosi [b][u]462,76 zł[/u][/b] rocznie mam około 4 % ubytków [color=#ff0000]słoma 21,63[/color] [color=#ff0000]woda 3,20[/color] [color=#ff0000]razem koszty ogólnogospodarcze 2 zł [/color] to na kolor czerwone to brane z http://www.wir.org.pl/kalk/trzoda.html pod-sumując [size=5]489,59zl [size=3][size=4]kosztuje mnie utrzymanie jednego tucznika przy cenie dzisiejszej 4,5 netto z jednego tucznika zotaje mi :[/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]130*0,97=126,1 [/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]126,1*4,5=567,45[/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]567,45*1,07=607,17 zł[/size][/size][/size] [size=5][size=3][size=4]607,17-489,59=[u][i][b][size=7]117,58 zł [/size][/b][/i][/u][/size][/size][/size]
  8. Żywienie Cieląt

    czy mozna mieszać mleko od krowy + preparat mlekozastępczy ?
  9. ja mam przerobiony lejek jako mieszalnik, podjerzdzam pod pasznik i zasypuje ;D
  10. mobilny mieszalnik paszowy

    w opolskim powiat glubczyki 50 zl za t
  11. Moje dawki żywieniowe

    Moje dawki : prosiak poślad z jeczmienia 500 kg kukurydza 300 kg soja 175 kg premniks 25 kg kreda 10 kg olej sojowy 10 kg zakwaszacz 3 kg ----------------------- tucznik poślad z jeczmienia 350 kg żyto 150 kukurydza 350 kg soja 110-130 kg premniks 25 kg kreda 10 kg olej 8 kg zakwaszacz 2 kg
  12. Sposoby na łączenie gniazd prosiąt

    u mnie tak samo jak kolega wyżej b. dobry sposób
  13. Moje dawki żywieniowe

    a jak jest teraz zboze po 970+vat to po ile ta pasze zakupujesz?
  14. Moje dawki żywieniowe

    tymtus jaka pasze kupujesz w jakiej cenie ?
  15. jakie koncentraty

    wedlug mnie z blattin sa najlepsze i najtansze start 70 zl tucznkik 63 zl
×