Skocz do zawartości

krciczek

Members
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O krciczek

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Claas 96 - pompa hydrauliczna

  O którym zaworze mówisz?
 2. Witam, szukam przyczyny, dwa sezony temu założona nowa pompa hydrauliczna (zamiennik). Stara nie chciała podnosić na rozgrzanym oleju. Po założeniu nowej jeden sezon działa super, w poprzednim objawy wróciły tak jak było na starej, na rozgrzanym oleju ciężko działa. Co może być przyczyną tego? Kolejna wadliwa pompa, czy może coś innego? Proszę o podpowiedzi zanim kupię kolejną.
 3. Witam, jak nasmarować koło widoczne na zdjęciu? Nie mogę nigdzie znaleźć kalamitki.
 4. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Jako część mojej inwestycji wpisałem zakup drzewek owocowych, konkretnie śliw odmiany węgierka zwykła i dąbrowicka. Chciałem teraz kupić te drzewka ale jak się okazuje nie jest to takie proste. Według wymagań agencji, czego się teraz dowiedziałem drzewka muszą być w pełni kwalifikowane, a 95% albo i więcej szkółek produkuje drzewka w klasie CAC. Miał ktoś podobny problem? Da się załatwić jakoś w agencji możliwość zakupu drzewek klasy CAC? Jeśli tak to jakie kroki trzeba poczynić?
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Zatwierdzony jakoś 19.02 i od razu miał być wysłany do Warszawy
 6. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Kiedy można się spodziewać następnych wypłat, miałem nadzieję, że teraz dostanę, jednak ominęli mnie ;)
 7. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Mam pytanie, czy młody rolnik może być współwłaścicielem spółki zoo??
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Mam pytanie: w biznesplanie i we wniosku mam podane ze gospodarstwo przejmę umową darowizny, jednak chce to zmienić na umowę dzierżawy. 2 lutego idę złożyć wniosek o płatność. I podanie do dyrektora o możliwość zmiany formy przejęcia gospodarstwa powinienem złożyć teraz, czy może być razem z wnioskiem o płatność?
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Czyli rozumiem, że jak kupią ją teraz na dniach, to nie muszę odrazu w tym samym miesiący, czy kwartale zgłaszać agencji tylko mam 3 lata na to od otrzymania środków?
 10. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Chciałem się dowiedzieć jaki jest czas na rozliczenie zakupionych gruntów rolnych? Powiedzmy kupiłem ziemię 1 lutego to do kiedy muszę poinformować o tym agencję?
 11. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Słyszał ktoś o tym?   Zmiana przepisów w 2015 roku Od 1 stycznia 2015 roku planowana jest zmiana przepisów, która pozwoli osobom prowadzącym działalność rolniczą (i ich domownikom) objętym ubezpieczeniem z KRUS na podejmowanie dodatkowej pracy na podstawie umowy-zlecenia bez utraty możliwości dalszego ubezpieczenia w KRUS. W takim przypadku pracujący będą podlegali podwójnemu ubezpieczeniu: jako zleceniobiorcy obowiązkowemu w ZUS oraz nadal dobrowolnie jako rolnicy (domownicy) w KRUS. Możliwość ta będzie jednak dotyczyła tylko tych, których przychód z umowy-zlecenia w miesiącu nie przekroczy połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę (875,00 zł brutto w 2015 r.) – tłumaczy adwokat Łukasz Wieszczeczyński.     Osoby, które przed wejściem w życie tych przepisów, straciły możliwość ubezpieczenia w KRUS w wyniku podjęcia pracy na podstawie umowy-zleceniu, będą mogły złożyć w terminie 6 miesięcy stosowny wniosek i zostać objętym ubezpieczeniem ponownie.
 12. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

    Działek nie mam dziwnych, bo mam 3 działki i każda powyżej 4h, budynki i maszyny mam na podstawie umowy użyczenia więc nie wydaje mi się, żeby było coś "podejrzanego" w moim gospodarstwie.
 13. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

    Umowy nie rejestrowałem, bo nie widziałem takiego wymogu, a umowę dzierżawy podpisałem w gminie i na jej podstawie dostałem nr gospodarstwa i ubezpieczyłem się w krusie. Profil gospodarstwa to produkcja roślinna i sadownictwo. Wykształcenie mam ;) Czy rejestracja tej umowy w starostwie to jest konieczność?  
 14. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

    Też jestem w szoku, chcą skontrolować działki i umowę dzierżawy na pewno, a nie wiem czy coś jeszcze. Chcieli dziś przyjechać, ale akurat dziś jadę na kurs ŚOR i mają jutro być.
 15. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Wniosek o płatność złożony niecałe 4 tygodnie temu, kasy na koncie jeszcze nie ma, a dziś telefon i pierwsza kontrola jutro. Mam im pokazać działki, umowę dzierżawy i nie wiem co jeszcze będą chcieli.
×