Skocz do zawartości

piotrk8212

Members
  • Postów

    98
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia piotrk8212

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • One Month Later
  • Collaborator Unikat
  • Dedicated Unikat
  • Week One Done
  • First Post Unikat

Najnowsze odznaki

9

Reputacja

  1. Tak najlepiej sprawdzić... Ale zapytanie praktyka to też forma sprawdzenia... Bo firma to robi badania pod kontem potrzeby rejestracji środka więc one są trochę nie pełne a po za tym boi opublikować pełne badania bo jak ktoś sobie spali zboża ( rośliny uprawiane ) to jeszcze trzeba by było płacić odszkodowania dlatego etykiety są skarżone wada że tak to nazwę odpowiedzialności prawnej... Co innego Rolnik-praktyk bo na pewno są tacy którzy stosują środek nie zgodnie z zaleceniami i przynajmniej niektóre osoby zauważają pewne prawidłowości ( kiedyś uprawiałem facecie a tam nie było zarejestrowanych środków i trzeba było się radzi praktyków) Szkoda że nie mam ziaren owsa i kukurydzy bo bym to posiał i po wierzchu odzyskał ręcznie z 1m2 na kontrolę bez opryski i 1m2 z odpryskiem
  2. Niektóre środki mają działanie namiętne a niektóre są pobierane przez korzenie i liścienie wschodzących roślin ale pewna część substancji wykazuje działanie doglebowo-nalistne a są stosowane namiętnie ponieważ bardzo szybko rozkładają się w glebie np: florasulam inaczej zaraz po opryski robiło by się zielono... Jak się stosuje jakiś środek to pisze co i kiedy można siać w przypadku konieczności likwidacji plantacji... Środki stosowane na glebę też mają określony czas zalegania w glebie/ochrony ... Dlatego ktoś pyta czy oprysk będzie skuteczny
  3. A u mnie ma być w nocy -4 to pewnie trochę zaszkodzi rzepakowi
  4. A czy jest sens dodawać coś poprawiać ta regulacje? Do kiedy można dawać środki ( pewnie jakieś triazole ) żeby wyregulowac rzepak i nie zaszkodzić roslinie
  5. Witam uprawiam rzepak drugi rok i drugi raz robię wiosenna regulacje i mam takie pytanie jak poznać że oprysk regulacyjny ( metkonazol 30g + Mepik 0,6L na hektar ) zadziałał że rzepak jest dobrze wyregulowany ( albo źle wyregulowany) czym to się objawia w pokroju rośliny? Bo to że przestaje rosnąć to może być efektem regulacji ale nie tylko... A i czy jak bym uznał że jest za słabo wyregulowany to czy można dać np Toprex lub coś innego tebukonazol z metkonazolem czy difenkonazolem? Czy już to zostawić co będzie to będzie??? Z góry dziękuję za odpowiedź
  6. Ale te 3 tony tam dalej jeżą w wilgotnej glebie i zachowują siłę kiełkowania przez 5 lat? Przecież przy każdym poruszeniu gleby to wschodzi i pole się powinno czyścić... 1 podorywka, 2 orka, 3 agregat uprawowo-siewny, 4 oprysk na 2-liscienne i to przez 5 to minimum 10 do 20 uprawek... Ludzie uprawiają rzepak kilka lat i też coś się wysypie na ściernisko ale potem pole z np pszenicą czyste... Czy ta forma rzepaku jest bardziej żywotna? Czy to specyficzne miejsce
  7. Czy Sobota to najlepszy czas? Czy poczekać. Niestety mam Caryx i mepik to chyba takiego większego nie powinno się pryskać? Proszę o opinie
  8. A w rzepaku się sprawdza?
  9. A robactwo nie będzie już w ozimym? Chyba to nie chowacz chrząszcz tylko łatwy chowacza są szkodliwe a łatwy się nie przeniosą nie przejdą 5-10 kilometrów??? Tak samo słodyszek jak się gdzieś zablokuje i przeżyje oprysk to tam będzie siedział?? Każdy szkodniki ma swój cykl rozwojowy i nie rozmnaża się na zawołanie... Wprost przeciwnie rzepak jary powinien być potraktowany łagodniej bo nigdzie go nie ma... Ale oczywiście mogę się mylić bo nigdy go nie siałem i fajnie by było że głos zabrały osoby które go uprawiały
  10. A ile powinien mieć? No i ile dokładnie ma 7? Czy mniej
  11. Witam jestem z północno-wschodniej Polski ok łomży. Kiedy ten rzepak trzeba regulować? I jaka jest długość pędu głównego czy tam wstorzka wzrostu od dobrego miejsca mierzę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  12. Witam mam pytanie. Co idealnie zwalcza samosiewy rzepaku w pszenicy. Mam zapas Axsial na całość ( z parku ale ten drugi środek wypryskałem i został Axsial 45 i 5 florasulam). Co do tego dodać na rzepak oczywiście inne chwasty też i żeby można było znów posiać rzepak; bo kukurydzy mam na razie dosyć.
  13. Jak nie powtarza to tak będzie a jak wymarznie to chyba będzie lepiej...
  14. Jedna z was tych bakterii jest to że nie jest podany pełny skład i ilość mikroorganizmów w preparacie dlatego nie można porównać który jest lepszy który ma więcej milionów drobnoustrojów i które preparaty są dla organizmów zabójcze. Dlaczego ja przed stosowaniem myje opryskiwacz że z wody może herbata parzyć....
  15. A z tym to się nie zgadzam chociaż jest drogą... I trzeba dawać po 1 jak jest wilgotna gleba bo to przecież żywe organizmy. Po 2 musi być czysty opryskiwacz bo to jest żywy organizm i np fungicydy i cała chemia mu szkodzi... Po 3 to trzeba chronić przed nasłonecznieniem ( bo przez te mikroorganizmy żyją w glebie to im zwłaszcza promieniowanie UV szkodzi). Dlaczego trzeba/a przynajmniej dobrze jest to wymieszać z glebą ( ja zawsze daje to jak pada deszcz to wchodzi w glebie i ma wilgoć) Jest to kosztowne i kłopotliwe no i co jakiś czas trzeba powtarzać ( bo te mikroorganizmy mogą wyginać). Tak więc sam się nie dziwię że mało osób to stosuje. Zapytałem bo ktoś pisał o krzemie że jest go dużo w glebie; podobno fosforu tez jest dużo tylko w nie przyswajalnej formie.... Może ktoś stosował to się wiedzą podzieli a ja w przerwie jak będę dokładac do pieca się dokształce zamiast na YouTube oglądać głupkowate filmiki oderwane całkowicie od rzeczywistości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v