Skocz do zawartości

maciejbacal

Members
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia maciejbacal

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • One Month Later
  • Week One Done
  • Dedicated Unikat
  • First Post Unikat
  • Conversation Starter Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki wielkie za odpowiedzi.
  2. Cześć, Na początek powiem, że wiem, że się podnosi zabezpieczenie i potem wciska dźwigienkę. Pytanie jest czy załączacie sprężarkę na uruchomionym silniku? Jak próbuę na zgaszonym to nigdy nie mogę tak wcisnąć dźwigienki, żeby zazębić sprężarkę. Dopiero jak spróbowałem na obrotach jałowych i lekko pukałem ręką dźwigienkę to za krótymś razem wskoczyła. Nie wiem czy tak robić dalej, czy to się powinno jakoś inaczej robić.
  3. Nie, to jest sprzęgło drugiego stopnia. Chyba to ogarnąłem. Znalazłem jak ten siłownik się montuje w serii 3321-7341. Jest na zdjęciu. 29 to jest wysprzęglik. W katalogu dla serii 7245 dla pedału sprzęgła dla pozycji 80, 90, 91, 92 pisze, że nie montować dla zespołu 7011 2150. Ten siłownik ma numer 7011 2151, chyba się pomylili. Wygląda, że ten siłownik jest przykręcany pomiędzy mocowaniem 81, a tłoczkiem 3. Pedał jest wtedy mocowany do szpilki siłownika (numer 15 na pierwszym obrazku). Otwory by się zgadzały. Odsłonię pedał sprzęgła u siebie w tygodniu i popatrzę czy ja tak mam. Mam nadzieję, że zagadka rozwiązana.
  4. Hej, Próbuję ogarnąć układ wzmacniacza momentu w swoim Zetorze 7245. W katalogu części jest w miarę jasno opisane jak wygląda układ od pedału pod lewą nogą, przez tłoczek, do miejsca gdzie rurka z tłoczka wchodzi do skrzyni i ten cały element w skrzyni, który zazębia wzmacniacz. Ta część jest dla mnie jasna. W miejscu, gdzie rurka z tłoczka wchodzi do skrzyni jest trójnik, który przekazauje ciśnienie dalej przez wężyk. Czy ktoś z was wie gdzie ten wężyk idzie? Nie ma tego nigdzie na żadnym schemacie, nie ma też nic w instrukcji napraw. Zaznaczyłem ten trójnik na zdjęciu. Jako część układu w katalogu części jest opisany tłoczek o nazwie "PNEUMATYCZNY SIŁOWYNIK WYŁĄCZANIA WZMACNIACZA MOMENTU OBROTOWEGO". Dodałem zdjęcie. Numer katalogowy tego siłownika to 70112151. W sklepach nazywają to "Siłownik włączający wzmacniacza momentu obrotowego", czyli na odwrót. Ten siłownik ma niby króciec, który wygląda jakby się do niego podłączało wężyk? Kompletnie nie pasuje mi ten siłownik nigdzie, bo to pneumatyczne załączanie zębatki w skrzyni nie wymaga siłownika. Czy ten siłownik jest od odłączania sprzęgła pierwszego stopnia? Gdzie się ten siłownik montuje? Patrzyłem na katalog do serii x011 i x320 i tam też nie ma schematu na to.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v