Witam.
Proszę o poradę. Moja mama przez ok 20 lat była ubezpieczona w KRUS i odprowadzała składki. Ja jako córka, byłam dopisana do jej ubezpieczenia, jednak z momencie ukończenia 24 lat i podjęciu pracy przeszłam automatycznie na ZUS. Około 6 lat temu, mama przepisała na mnie gospodarstwo, ale nadal mieszkamy razem, pozostajemy we wspólnym gospodarstwie, mama regularnie opłaca składki KRUS. Ja cały czas jestem zatrudniona w oparciu o umowę o pracę. Nigdy nie opłacałam składek KRUS.
Po tym jak mama przepisała na mnie gospodarstwo rolne, ja nie zgłaszałam tego do KRUSu. Czy powinnam była to zrobić? Czy składki odprowadzane przez te ostatnie 6 lat od kiedy gospodarstwo rolne jest moja własnością przepadną, czy są akceptowalne (lub czy jest możliwość zgłoszenia jej z datą wsteczną)?
Mama ma ciągłość ubezpieczenia, wcześniej była właścicielem gospodarstwa, teraz domownikiem. Nigdy nie wypisała się z KRUS.