Skocz do zawartości

Gryzli2000

Members
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Gryzli2000

  1. Na szczęście ubezpieczony ale zobaczymy, jeszcze poczekam z nim chwilę...
  2. Coś tam zaczyna na korzeniu puszczać… Pytanie czy coś z tego będzie. Jak na razie dostał 200 kg kizerytu i 250 kg saletry. Co sądzicie ??
  3. Kujawsko-Pomorskie rzepak zgubił wszystkie liście odbija trochę z środka ale no korzeniu brak nowych korzeni włośnikowych, czy coś z tego będzie ??
  4. Czy oprócz El Camino 30, który nie poradził sobie z fiołkami, możecie jeszcze coś polecić, czytałem że kiedyś dostępny był FOX 480, który radził sobie z tym ustrojstwem, ale nie jest już dostępny...
  5. Czyli trzeba tym poprawić ? Dawka jak zalecana czy więcej dać ?
  6. Czy macie doświadczenie w zwalczaniu fiołka polnego powschodowo?? Opryskałem mieszaniną Navigator 0,28l oraz Metazanex 1,6l i jak na razie zbytnio go nie rusza, oprysk był w poniedziałek i wtorek.
  7. Raczej o Navigatora się tutaj nie obawiam, a bardziej o mieszaninę z jednoliściennymi, może ktoś z Was stosował podobną mieszankę ??
  8. Co powiecie na połączenie zabiegu na dwuliścienne z jednoliściennymi: Navigator 0,3l + Metazachlor 1,6l + Labrador 1l, można taką mieszaninę zastosować ???
  9. Czy macie doświadczenie z pszenicą Bulldozer ?? Zastanawiam się nad tą odmianą
  10. Przedplonem był rzepak, przedsiewnie dostała 300 kg Polifoski 6
  11. Co może dolegać pszenicy ze zdjęć ?? Obok zasiane pszenżyto, nie widać na nim żadnych przebarwień.
  12. Jest mszyca w rzepaku, pryskać jeszcze czy już dać sobie spokój ???
  13. Wiecie co to za robal ??
  14. Czy można połączyć Navigator + Metazanex + Labrador(samosiewy), chciałbym zrobić to w jednym przejeździe
  15. Przy obecnej zimnej pogodzie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, trzeba czekać na ciepło z płatkiem
  16. Dovvo i Toprex mają takie same zawartości substancji aktywnych, to jest to samo
  17. Macie doświadczenie z Korvetto w tej fazie rzepaku ?? wybiórczo muszę przejechać w kilku miejscach, jak do tej pory nie było warunków, czy nie zaszkodzi ??? niby do fazy BBCH50 można stosować...
  18. Czy stosować dziś Korvetto przed spodziewanymi przymrozkami w przyszłym tygodniu, czy lepiej się wstrzymać ?? Polska centralna, od wtorku/środy przymrozki w nocy...
  19. Czy na bodziszka w fazie 6-7 liści rzepaku jeszcze jest jakiś środek, navigator i metazanex mi przepuścił, a miejscami na polu jest go sporo
  20. Mam ten sam dylemat, rzepak jest do regulacji ale w dzień przy tych temperaturach dość mocno siada, jaką dawkę Caryx + Tebu proponujecie, w zeszłym sezonie poszło 0,6l/ha + 0,6l/ha, ale nie było takiej suszy jak teraz,
  21. Liścienie, do dwóch liści właściwych.
  22. Jak wyglądają Wasze doświadczenia z mieszanką Navigatora i Metazanex w walce z fiołkiem polnym ??? U mnie zabieg w czwartek i jak na razie to go zbytnio nie rusza. Dawka 0,33l/ha i 1,6l/ha. Trzeba czymś poprawiać, czy jeszcze cierpliwie czekać ???
  23. 0,3-0,33 możesz spokojnie dać, ja dawałem 0,33 Navigatora i 1,6 Metazanexu w fazie 4 liści
  24. Co może gryźć ten rzepak, czym to załatwić ?? Czy 0,5l/ha Labradora będzie ok w tej fazie ???
  25. Pierwszy zabieg 2-4 liście właściwe, samosiewy po około tygodniu, zabieg kosztowo nie wychodzi tanio, ale jest czysto
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v