Dzień dobry, witam wszystkich użytkowników forum
Założyłem tu konto aby zapytać was, doświadczonych rolników bądź ludzi z tym związanych o poradę.
Jestem młodym chłopakiem, pracującym na etacie jednak mieszkającym na wsi, nie posiadam zbyt wiele ziemi, jest to około 3 hektarów, jednak chciałbym coś zrobić, aby nie była ona bezużyteczna. Dlatego też zwracam się z pytaniem, co opłacalnego mógłbym zrobić na swojej ojcowiźnie? Myślałem o uprawie bobu, czosnku czy nawet szkółce leśnej, ale nie mam praktycznie żadnego zaplecza sprzętowego, więc kolejnym tematem jest na co dostanę dofinansowanie aby zakupić chociażby podstawowy sprzęt niezbędny do danej inwestycji. Jak wyglądają warunki które trzeba spełnić i chociażby czy własnymi rękoma dam rade utrzymać daną uprawę, nie chciałbym zaczynać czegoś co mnie zwyczajnie przerośnie. Nie mogę poświęcić temu całego swojego czasu a weekendy i popołudnia, nie mniej jednak chciałbym aby było to rentowne.
Jeśli ktoś z was miałby jakiś pomysł, rade, doświadczenia, byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie swojej wiedzy
Z góry dziękuje i życzę miłego dnia :)