budynek wybudował mój ojciec a ja przerobiłem cały 5 lat temu tez kosztowało mnie to pracy i pieniędzy ale opłacało się bo ręcznie nie robię nic, ... a koszt hali łukowej na 60 szt to 40 do 50 tys budowałem taka 3 lata temu jako budynek magazynowy i z przykryciem blachą wyszło mi 20tys... to teraz sobie policz w ile czasu na 60 bykach zwruci ci sie 50 tys wtedy będziesz wiedział czy będzie się opłacać... Mi by się opłacało ale tobie pewnie nie... Najlepiej to polikwidujcie wszyscy hodowle zamiast narzekać wtedy przynajmniej ja Drogo byki sprzedam i tanio zborze kupie od was;-)
cielaki mam w Budkach zrobionych z mauzerów , polecam rozwiazanie kazdy stoi osobno na dworze nie trzeba stac i poic wlewasz mleko i same sobie radza, przez pierwsze 3 dni od przyjazdu tylko obserwuje zęby się nauczyły pic później radzą sobie same ze zdrowotnoscia tez o niebo lepiej... dodam ze kupuje partiami minimum po 10 szt. i pojenie trwa 5-10 min... Naprawde myslcie i szukajcie rozwiazan dla siebie na poprawe pracochłonnosci a nie narzekacie, wszystko na poczaktu kosztuje duzo pracy ale w czasie urzytkowania sie zwraca
budowanie budynku za miliony w dzisiejszych czasach czy do bydła czy jako przechowalnia paszy niema sensu... teraz trzeba myśleć i ciąć koszty dlatego jedyne co postawiłem i jeszcze postawie to Hala łukowa przy włożeniu własnej pracy wychodzi naprawdę korzystnie.
odpowiedziałem ,teraz czekam na fale krytyki od tych co im si nic nie opłaca a nadal pracują w swoim gospodarstwie zamiast iść do pracy u kogos...