Skocz do zawartości

Anula2802

Members
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Anula2802

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Mnie nie ma na liście; a skoro napisali jw., że muszą być rozpatrzone wszystkie, żeby była lista to teraz dorabiają uzasadnienia do decyzji odmownych dla tych, którzy są poza lista, bo np. nie zdążyli "dokładnie" sprawdzić ich wniosków, więc prościej uwalić. Jak zaczęłam gostka naciskać przez telefon, to powiedział to wiadomo było że będzie odmowa - a jak znów zapytałam to po co wysyłaliście kolejne 4 strony uwag - cisza w eterze. Ignoranci...
 2. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Ja na pewno będę się odwoływać: muszą Ci przesłac decyzję odmowną wg KPA i tam powonno się znaleźć pouczenie o możliwości odwołania się do Prezesa ARiMR
 3. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Taaa są - szczęśliwcy z jedną maszyną we wniosku pewnie są na tych listach. Jak wniosek skomplikowany to uwalać, bo po co go dokładnie sprawdzać - przeciez trzeba się na tym znać by to sprawdzić. Jedna wielka ściema z tej ARiMR: w piątek o 17ej (widzę na śledzeniu przesyłko bo im wszystko na poleconych wysyłam) odebrali moje wyjaśnienia do wniosku, a na stronce Agencji info: "Kolejność przysługiwania pomocy publikowana jest po zakończeniu weryfikacji wszystkich wniosków o przyznanie pomocy złożonych w danym województwie." To jak zakończony jest proces jak moje wyjaśnienia czyta dopiero dziś Pan w agencji (dzwoniłam dziś i wiem)??? Pan oczywiście zbył milczeniem moje pytania, bo qqqq wie że mam rację. Państwo w państwie, ściemniacze...
 4. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Jeśli świętokrzyskie się wyrobiło w czasie a było drugim co do ilości złożonych wniosków to naprawdę GRATULACJE dla całej reszty niewyróbek!
 5. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Pewnie że projekt, tylko ale wrzucenie go na oficjalną drogę procedowania https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304008/katalog/12464012#12464012 daje wręcz gwarancję na to że 26.10.2017 będzie obowiązywać. Co niektórzy zarzucali że staramy się byc "mądrzejsi" niż pracownicy ARiMR i KRUS, a jak oni nas traktują? Jak stado ciemnych baranów i w d..... nas mają. Wszędzie widzą tylko szwindle i spiski, ale niech wezmą pod lupę wielkoobszarowców a nam "małorolnym" niech przestaną utrudniać życie. Może i jestem naiwna ale skoro oni mnie utrudniają życie i czepiają się szczegółów to ja się tez czepiam i utrudniam im życie. Zawsze jak jakiś niedouczony odwali mi decyzje mogę próbować się odwołać i w sumie tyle. Nikt nie liczy strat za to ich przeciągani: mąż ma niewielki areał, chce kompletnie zmienić produkcję i guzik z pętelką: musi czekać na urzędasów i głodować, bo do pracy iśc tez nie może bo KRUS cofną; a tunelu nie postawi wcześniej bo zaś wartość gospodarstwa przekroczy wartości referencyjne - jakby nie patrzeć d..... zawsze z tyłu.
 6. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  1 dzień jako domownik wpieprzył KRUS mężowi jak zmieniał miejsce zamieszkania bo się żenił, tak co cały czas jako rolnik. Sytuacja dość skomplikowana raczej nie do opisania na forum, ale jak nam nie wyjdzie w tym naborze to będzie następny, my będziemy mądrzejsi - tylko ciekawe czy ARiMR czegoś się nauczy :) Pożyjemy zobaczymy :)
 7. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
 8. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  W bardzo dużym uproszeniu :):) Właśnie siedzę na wyośleniem im że nie to nie jest to samo. Polecam stronę KRUS choćby w zakresie samych definicji ustawowych https://www.krus.gov.pl/niezbednik/slownik-pojec/rolnik/ i jak to się to ma to ich "systemu" wrzucania kogo tylko popadnie jako domownika itp niezgodnie z resztą z ustawą. Tylko co bardziej rozgarnięty Kierownik PT KRUS kuma czaczę, ale nie idąc tak daleko warto czytać rozporządzenia a nie sugerować się interpretacjami raczej dziwnymi. Wracam do pisania odpowiedzi do ARiMR bo 7 dni ucieka jak z bicza strzelił
 9. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Grześ1545 nie rezygnujemy: ja "tylko" piszę biznesplan dla mojego męża i wqqqq ...... się na fanaberie z ARiMR, ale taki los rolników. Nie odpuszczamy tylko piszemy dalsze wyjaśnienie, jak uwalą piszę odwołanie i tyle. A jeśli chodzi o ubezpieczenie, to też dałeś się podejść "interpretacji" ARiMR, która w FAQu poszła na skróty: gdzie w rozporządzeniu jest mowa o ubezpieczeniu w KRUS? Nigdzie. Jest tylko: podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik albo małżonek rolnika (...) odsyłam zatem do definicji ustawowej w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników :) i na interpretacje samego KRUS na ich www. Nasz kochany rząd przejechał się na tych niejasnych regulacjach próbując procedować zmiany do ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w zakresie nabywania ziemi przez rolników wg ww. definicji. A to wierzchołek góry lodowej :) Poza tym zerknij na RCL na historię uchwalania tego przepisu - gratuluję komuś pomysłów i utrudniania życia rolnikom :) Niektórzy myślą że polski rolnik to idiota z czasów z czasów jasno oświeconej pańszczyzny :) Chyba już nie:)
 10. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  A od kiedy to rozporządzenie jest  "JASNE"? Tak może stwierdzić chyba właśnie ten, kto go nigdy ze zrozumieniem nie przeczytał. Poza tym fakt, że się pisze samemu nie oznacza, że wniosek od razu będzie poniżej poziomu - aczkolwiek ARiMR to kolejna instytucja która napędza kasę doradcom (nawet tym pseudo) i pracownikom ODR-ów którzy na lewo biorą kasę za coś, za co po prostu dostają wypłatę.
 11. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Taaa, ja też w biznesplanie mam dość skomplikowaną inwestycję, i przy kolejnym piśmie jak zapytałam o odpowiedź Pan z ARiMR zaproponował: a może złożyli by Państwo rezygnację z dotacji - w przyszłym roku znów ma być konkurs? Jak dla mnie kompletnie nierzetelne podejście.
 12. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  List rangingowych szybko nie będzie bo np. w Małopolsce dostajemy juz drugie pismo z prośbą o wyjaśnienia - przyszło dziś, odpowiedz 7 dni, będzie ok. 20.10 - więc sorry ale ARiMR wymyśla tak jakby chcieli uwalić jak najwięcej wniosków; cóż taka prawda - teraz wiadomo, dlaczego treść rozporządzeń jest taka niejednoznaczna: pracownik ARiMR może WSZYSTKO i się nie odwołasz, bo tej drogi też rozporządzenie nie przewiduje, jak w normalnych konkursach dotacyjnych.
 13. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  No fajnie by było coś już wiedzieć; a czy ktoś wie jak powinien wyglądać załącznik do wniosku o I płatność w zakresie ewidencji przychodów i wydatków?
 14. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Witam Zainteresowanych :) Po rozmowie z pracownikiem ARiMR (małopolskie) do ok. 12.10 mają byc listy rankingowe a do 25.10 decyzje. Pozdrawiam wszystkich niecierpliwych
 15. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Hmmm, pewnie jakoś i ilośc uzupełnień po prostu zależy od opiekuna wniosku i jego doświadczenia. Ja dostałam (a właściwie mój maż) też kwestię wyjaśnienia KRUS, ale i dodatkowo prośbę o informację dot. założonych kosztów itp. Opiekun powiedział, że do końca września mają być listy rankingowe, a w październiku (z resztą zgodnie z rozporządzeniem) mają przychodzić decyzje. Pozdrawiam z Małopolski.
×