Skocz do zawartości

Adek123rolnik

Members
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Adek123rolnik

  1. No z ceną kiepsko się robi jak na tę chwilę ale ja tylko na późne terminy licze, a pytam o Kier bo miałem wczoraj pryskać ale podpytałem Ai i się dowiedziałem że absolutnie nie na kwitnący bo może uszkodzić kwiat, więc się wstrzymałem i sam nie wiem czy ryzykować czy nie...
  2. Tomasz0611 mam pytanie, w jakiej fazie zastosować Kier na grzyba żeby nie zaszkodzić? Też chce mieć 9 ton z ha
  3. Karol ja też z tych stron, ciekawe co to się dzieje ... Może pH mamy za niskie? Wczoraj słyszałem że jest gość z Proszowic co ma 10ha bobu i wszystko ładne zielone. Jak on to robi? :)
  4. Też macie w tym roku taki problem z korzeniami w bobie? Krzak żółknie, więdnie, korzeń czarny.. U mnie straty 30-70 procent... Jest na to jakaś rada? I drugi problem żółknące, pozwijane krzaki a korzeń ładny. Mszycy nie ma... Na grzyba pryskane wszystko po kilka razy różnymi środkami z górnej półki
  5. Panowie słyszeliście coś o piaskowaniu wałków od łuskarki? Podobno po piaskowaniu lepiej wciągają strąki ? I pytanie 2 czy ma ktoś jakieś doświadczenie z odmiana Kier? Może ktoś ma nasiona na sprzedaż?
  6. O jakich dopalaczach w bobie mowicie, cos typu plonvit + mocznik? Tomasz w jakiej fazie dajesz grzybówke?
  7. Czy ktos płaci za zbiór na akord czy tylko na godziny?
  8. Czesc, ile płacicie ludziom za rwanie bobu na akord, w sensie ile od 1kg zerwanych strakow?
  9. Panowie a co powiecie o odmianie bolero? Jakies plusy, minusy, mial ktos do czynienia?
  10. Po ile sprzedajecie? Mi odbiera z domu od poniedzialku po 8zl kg
  11. A powiedzcie ktore odmiany sie lekko łuska i sa najmniejsze straty? Ja w tym roku mam bachusa i bizona, widze ze ten drugi twarde straki ma, ale cos mi sie wydaje ze to nie bizon...
  12. Tomasz a w jakich godzinach najlepiej jechac na Bronisze?
  13. Po ile podajecie bob na Broniszach i Rybitwach?
  14. Tomasz a zaprawiasz czymś bob po namaczaniu?
  15. Kamil92K jakbyś mogl to pomierz te walki, chyba też zmienię w swojej maszynie. Ile płaciłes za nie? Mógłbyś podać jakiś namiar na producenta?
  16. Wozi ktoś jeszcze bob na giełdę? Jaka cena i jak ze zejsciem?
  17. I ja mam goldmasza wydaje mi się że walki za miękkie sa bo trochę uszkadza ale napewno zależy to też od odmiany jaka się luska, i chyba muszę pobawić się regulacjami... Poki co mam przerwę między walkami ok 1mm i górne taśmy dociskajace na maxa miękkie i na maxa w stronę wałków luskajacych. Dodam jeszcze że fajnie jakby to wszystko ciut szybciej chodziło ale ogólnie też jestem zadowolony 😉
  18. Radian123 czytałem wcześniejsze posty, widziałem że masz luskarke goldmasz, powiedz jak się sprawuje, jesteś zadowolony? Nie wydaje Ci się że walki są za miękkie i trochę uszczypuje boberki?
  19. Agent007 jak ty ogarniasz tyle ha bobu? Dużo Ci zostało?
  20. Skończyłem w tamtym tyg w piatek, nie chcieli dać nic więcej jak 6zl jeszcze im do 0,5kg ładuje... Następny zaczynam końcem tygodnia to ciekawe co zaproponują. A powiedzcie gdzie się sprzedaje bob pakowany po 0,5kg? Mi najbliżej do giełdy krakowskiej a tam tylko po 1kg się sprzedaje
  21. Pasek agrobiznes 8-9zl a po ile na gieldach podajecie? Mi w piatek po 6 dali z domu...
  22. Mi wyszlo sporo wiecej niz 1,40 na kilogram, troche moj blad bo pierwszy zbior bob chyba za mlody = lekki wiec moja strata a robotnikow trzeba oplacic. W mojej okolicy wszyscy placa na godziny 12-15zl za godzine, chyba zaczne placic zbior na akord a przy pakowaniu na godziny. Co o tym sadzicie i jakie stawki u was?
  23. A moze macie sprzety do rwania, jakies samoróbki? Zdradzcie pomysly
  24. Wczoraj poszlo z domu po 6,50. Po odliczeniu kosztow pracownikow... szalu nie ma... A jak płacicie rwaczom, na godziny czy od tego ile zerwia?
  25. Woreczki musza byc ciasno zawiazane tzn supel jak najblizej bobu. A ja mam pytanko, znajomy we wsi ma 1ha bobu gdzie praktycznie nie ma straczkow zawiazanych. Moze z 5% jest. Co to za przyczyna? Krzaki piekne wysokie bez oznak chorób, niestety nie wiem jaka odmiana...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v