Skocz do zawartości

Daks

Members
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Daks

  1. Sam pomiar ciśnienia jednak nie bierze udziału w regulacji wydatku opryskiwacza,dla tego na razie zostaję przy uboższej wersji,czyli zwykły manometr.Jednak jak wpadnie mi okazyjnie czujnik o zakresie 0-10bar i wyjściu 0-10V +woltomierz panelowy(będę miał to samo co kolega-tylko prościej),to pokuszę się na taką "wygodę". Jeżeli mogę coś doradzić to montowanie czujnika do góry nogami poniżej linii przepływu,nie jest najlepszym pomysłem.Oprócz tego że mierzy on ciśnienie,to jeszcze robi za odstojnik.Warto by było pomyśleć o zimie-pierwsze przymrozki i po czujniku.Moim zdaniem lepszym miejscem jest punkt manometru na filtrze(dałbym trójnik),tam po spuszczeniu cieczy na pewno nic nie zostanie.
  2. Fajnie by było jakby udało się z niego coś odczytać,zostało by mi zlokalizowanie miejsca wpięcia w puszce na opryskiwaczu.Do tej puszki warto co jakiś czas zajrzeć -kabelki odpadają od płytki drukowanej.
  3. Problem w tym,że u mnie tego czujnika niema wcale,kabla też. W te miejsce jest wkręcony manometr.Zastanawiam się czy oprócz wskazania ciśnienia na komputerze,odgrywa on jeszcze jakąś inną rolę.Prawdopodobnie powinien być tam czujnik 0-16Bar/0-5V ale tego nie jestem pewien,próbuję to ustalić.Jeżeli wstawię inny to nie będzie pomiaru,albo będzie fałszywy.W Twoim czujnik 0-20Bar/0-10V wskazania są dokładne?,sprawdzałeś na manometrze,czy może jest jakaś możliwość kalibracji? W komputerze jest wszytko.W miejscu gdzie powinno być wyświetlane ciśnienie jest 0.
  4. Panowie szukam informacji odnośnie czujnika ciśnienia,który działa z tym komputerem(jaki u Was siedzi?),gdzie jest wpięty w puszce na opryskiwaczu? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v