MartaKam

Members
 • Ilość treści

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O MartaKam

 • Ranga
  Nowicjusz

Informacje

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnio na profilu byli

750 wyświetleń profilu
 1. Te 2% dotyczy nabywania ziemi na własność i z tego co pamiętam to notariusz wspominała, że dotyczy to osób, którzy są gospodarzami poniżej 5 lat. W przypadku darowizn jest całkiem inna sytuacja. Wszystko zależy od grupy podatkowej, bo w każdej grupie są inne stawki. Jeżeli darowizna będzie od najbliższej rodziny np. od ojca (I grupa) to można ubiegać się o zwolnienie od podatku, ale trzeba w ciągu 6 miesięcy od dnia otrzymania darowizny zgłosić to do urzędu skarbowego. Jeżeli o tym zapomnimy to musimy zapłacić podatek wg stawek dla I grupy podatkowej (od 3 do 7% w zależności od wysokości darowizny). W przypadku III grupy i np. osoby są obce w stosunku do siebie podatek może wynieść nawet 20%.
 2. W MR jest jednak ten haczyk, że na własność należy mieć 70% ziemi od średniej krajowej (10,48 ha), czyli min. 7,34 ha. A jeżeli kupuje się poniżej 11 ha należy oddać 2% podatku od wartości ziemi, ten przepis obowiązuje podobno od 1 stycznia 2016 r.
 3. Tak, musi być min. 1 ha ziemi przed złożeniem wniosku na MR, ale można też mieć dzierżawę.
 4. Co sądzicie o opryskiwaczu Krukowiak Apollo ORP 1000/15/PHX. Jak model wskazuje pojemność 1000 litrów, belka 15 m. Pompa 151 litrów/min, głowice ceramiczne + komputer Bravo 300S? Dobry wybór?
 5. Owszem. Według ustawy o rachunkowości na dokumencie księgowym powinien pojawić się podpis i potwierdzenie osoby upoważnionej, ale jeśli są zastosowane inne przepisy np. prawa bankowego to wtedy nie jest to wymagane. Tak jak ten odpowiedni zapis. Dlatego możemy podsumować to w ten sposób, że jeśli odpowiednia adnotacja występuję to wtedy pieczątka jest zbędna, a jeśli nie to należy udać się do banku, żeby potwierdzili lub zamówić i odpowiedni dokument trafi do nas pocztą.
 6. Trzeba pamiętać, że wiele zależy od człowieka. Różne osoby pracują w agencji, niektóre są bardziej dociekliwe, a inne mniej i z uśmiechem na twarzy obsługują beneficjenta. Jedna osoba powie, że wymaga tego, a inna, że jeszcze czegoś dodatkowego. Tak samo jest z tą pieczątką. I zależy też od banku, bo jeżeli nie byłoby adnotacji, że bez pieczątki bank potwierdza to osoba, która nas obsługuję w ARiMR już może mieć wątpliwości. Dlatego życzę nam wszystkim, żebyśmy trafiali na dobrych ludzi w ARiMR
 7. Sandra2 według wymogów ARiMR sam wydruk nie wystarczy. W przypadku transakcji bezgotówkowych wyciąg bankowy musi zostać sporządzony na papierze firmowym banku, a inne dowody zapłaty, także te wygenerowane elektronicznie muszą zawierać pieczątkę banku.
 8. Andrewk już Ci tłumaczę zarówno faktura z zapisem "zapłacono gotówką" jak i KP są traktowane jako zapłacenie gotówką. Faktura, którą posiadasz jest wystarczająca. Byłby problem jakbyś miał na fakturze zapis "gotówka", bo to oznacza metodę płatności, a nie samą zapłatę. W takiej fakturze oznacza to, że jakby w momencie stawiania tej adnotacji gotówka trafia do sprzedającego. Dlatego w Twoim przypadku ta faktura wystarcza
 9. Dotychczas wymagali kopię faktur i dokumentów księgowych wraz z oryginałem do wglądu. Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe to np. wyciąg bankowy, a gotówkowe to KP, ale też faktura z odpowiednią adnotacją sprzedającego np. "zapłacono gotówką". Wychodzi na to, że to i to powinni przyjąć.
 10. Napisałam właśnie, że oficjalnie nieoficjalnie można obracać pieniędzmi jak kto chce i w tym jest cała magia
 11. Fakt. Po drodze trafiłam też na informację, że oficjalnie nie można przeznaczyć 100 tys. jako wkład do modernizacji. Domino5654321 a nie masz jakiegoś doradcy? Warto by zapytać się jeszcze o to i upewnić.
 12. Domino5654321 nie znam dokładnej odpowiedzi na Twoje pytanie i nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd, ale poszukałam trochę w necie i znalazłam coś takiego: "Czy uczestnik młodego rolnika 2014 - 2020 może korzystać z innych programów na przykład modernizacji gospodarstw?" Odp. "TAK - ale pod warunkiem, że spełnia wymogi." Jest to odpowiedź doradcy, więc raczej nie myli się. Także głowa do góry i nie martw się
 13. Racja. Oferty należy im dostarczyć.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj