Skocz do zawartości

agriculteur

Members
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O agriculteur

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Jęczmień jary - herbicyd.

  Po ilu dniach najszybciej po oprysku Pumą mogę wjechać w jeczmień z odżywkami i fungicydem i czy dwu dniowy odstęp to nie zamało tzn czy owies głuchy nie odbije.
 2. Wapnowanie pola

  o co chodzi tak naprawdę z tym mieszaniem obornika z wapnem? Sprawa wygląda tak że zabieram się właśnie za wywóz wapna na pole gdzie jest ściernisko bo było pryskane na perz, wiem że późno ale z różnych względów wcześniej się nie dało. Problem polega na tym że na część tej działki ma przyjść obornik, myślałem że uda mi się to wszystko prędzej zorganizować i chciałem dać wapno potem podorywka obornik i orka zimowa ale teraz jest już trochę późno i nie wiem czy jest sens robić to w takiej kolejności (zwłaszcza, że ON tani nie jest) czy po prostu rozwieść wapno, obornik i zaorać to wszystko na głęboko. Tylko zastanawiam się jakie będą negatywne konsekwencje takiego wymieszania wapna z obornikiem czy może jednak lepiej poświęcić się i zrobić to na dwa razy? Dodam jeszcze,że składowanie obornika do przyszłego roku też raczej nie wchodzi w grę. Pozdrawiam
 3. Zaprawy nasienne

  Co sądzicie o Kinto Duo w porównaniu z Raxilem i Scenikiem? Która z tych zapraw Waszym zdaniem będzie najlepsza na pszenżyto? Interesują mnie bardzo Wasze uwagi zwłaszcza na temat Kinto gdyż na chwilę obecną ze względów logistycznych najbardziej ona mi pasuje ale nie wiem jak ze skutecznością?
 4. Wapnowanie pola

  Dzięki za pomoc zadzwonię i się zastanowię, ale nurtuje mnie ciągle to wapno posodowe może jednak ktoś coś o nim wie?
 5. Wapnowanie pola

  Szynszyl gdzie ta kopalnia? Może masz jakieś namiary?
 6. Wapnowanie pola

  [quote name='mazowsze' timestamp='1314106477' post='775731'] Znajomy ostatnio mówił że będzie zamawiać wapno spod Inowrocławia w cenie 1100zł za łódkę czyli 24tony. Nie wiem co to za towar ale podejrzanie tanie to. [/quote] Zapewne chodzi tu o wapno posodowe. Sam też się nad takim zastanawiam bo mam możliwość kupienia go za 800zł za cały transport (łącznie z transportem) tylko się jeszcze waham bo nie za bardzo wiem co to za wapno i jaka jest jego skuteczność. Wiem tylko, że zawiera około 30% CaO. Plus to niewątpliwie cena bo z racji tego, że jestem z kuj-pom to koszty transportu wapna, które pochodzi przeważnie z kopalni na południu Polski, powodują, że za cały samochód musiałbym zapłacić ok 3 tys. Z racji tego, że jest to ponad 3 krotnie mniej kasy to propozycja jest kusząca tylko pytanie czy warto oszczędzać, może ktoś stosował to wapno z Inowrocławia albo ma chociaż jakieś informacje o nim to byłbym wdzięczny jakby się tym podzielił na forum.
 7. Jęczmień ozimy i jary

  Co oprócz Pumy można zastosować w jęczmieniu jarym na owies głuchy, żeby było taniej bo cena Pumy trochę mnie odstrasza. Ewentualnie zastanawiam się czy może nie obniżyć dawki Pumy poniżej zalecanej ilości, czy dało by to zadowalający efekt gdyby tak np. dać 0,5 l/ha. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie.
 8. Zabiegi fungicydowe

  Kiedy pryskacie zboża jare (jęczmień owies) od grzyba tzn w jakiej fazie rozwojowej?
 9. Jęczmień ozimy i jary

  A co myślicie o tej mojej teorii z niedoborem miedzi, mogło by to dać takie objawy?
 10. Jęczmień ozimy i jary

  [quote name='faja41' timestamp='1305495269' post='723442'] To nie ma nic wspulnego ze zbiciem gleby luzna tez bronuj tu chodzi o to zeby beztlenowe reakcje nie panowaly w ziemi.Nalepszym i najtanszym sposobem zapobiegaania wylegania jest niepakowanie tyle nawozu Pozdrawiam. [/quote] Dzięki chyba spróbuję, ale zastanawia mnie jeszcze jedna możliwość bo rozmawiałem dziś z pewnym znawcą i on twierdził, że mogą to być choroby grzybowe tylko czy takie objawy (bielenie liści od czubka) daje jakiś grzyb bo kasę wydać to nie problem a efektów może nie być. W sumie to i tak chciałem pryskać od grzyba tylko trochę później tak gdzieś w fazie strzelania w źdźbło bo mój to teraz chyba jest tak na początku krzewienia i nie wiem czy na pryskanie od grzyba jeszcze nie za wcześnie. Szperając w necie natknąłem się też na informacje, że podobne objawy może dawać niedobór miedzi tylko, że nikt nie potrafił mi tego potwierdzić bo obdzwoniłem sklepy w okolicy i nigdzie nie mieli odżywek zawierających miedź. Może ktoś już się spotkał z niedoborem miedzi i potrafi ocenić czy to dobry trop.
 11. Jęczmień ozimy i jary

  Z tym bronowaniem to może i dobry pomysł ale tylko w jednym miejscu w dołku, w którym wiosną było mokro i teraz ziemia może być rzeczywiście zbita ale u mnie objawy te występują też w miejscu piaszczystym gdzie ziemia jest raczej luźna. A co z tymi robalami czy mogły by one spowodować takie objawy (ewentualnie jakie to robale mogły by to być) bo na swoim jęczmieniu zauważyłem gdzieniegdzie dziurki w liściach.
 12. Jęczmień Jary Hordeum vulgare L Pomocy!!

  U mnie też coś podobnego się dzieję. pisałem o tym w temacie o jęczmieniu i też nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić.
 13. Jęczmień ozimy i jary

  witam. Ponownie mam problem z jęczmieniem jarym wcześniej dopadły go mrozy ale jakoś się podniósł, za to teraz zaczyna mi miejscami żółknąć. Zaczyna się od wierzchołków liści (kolor blado żółty prawie biały) i postępuje aż roślina usycha jak na załączonych zdjęciach. Doradźcie jaka może być tego przyczyna, jutro wybieram się do sklepu z SOR i coś chciałem kupić tylko nie wiem co. Nie wiem czy brakuje mu jakiś składników, a może to jakiś grzyb albo jakiś szkodnik (na niektórych liściach widziałem małe dziurki ale żadnych robali już nie. Jęczmień odmiana Antek zaprawiony Vitawax 2000, nawożenie przedsiewnie 200kg lubofoski na ha, + obornik oraz pogłównie 120kg saletry amonowej 5 dni temu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bc6e99e4fcefe30.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a14cc7fbff0c5ded.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/760946672fbc9fc1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/071731aeb688d40e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29cfc89c366db536.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b310e94c6a56d492.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96428606406c36b4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f77de33c4a227e94.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03b0fb389dd9c88a.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3afd568e9f11bc9b.html
 14. Jęczmień ozimy i jary

  Siany od 12 do 15 kwietnia, bo wcześniej nie dało się wjechać. Kolego cieplym3 brawa za spostrzegawczość w poprzednim poście zapomniałem dodać, że cztery ostatnie zdjęcia tyczą się mieszanki owsa z jęczmieniem . Tak na marginesie mam takie wrażenie, że jęczmień rzeczywiście po przymrozkach zrobił się jakiś chudy, szpiczasty i nabrał dziwnego koloru taka zgnita zieleń, a odmiana to Antek.
 15. Jęczmień ozimy i jary

  Pytanie tylko czego Jak się zrobi cieplej to może prysnąłbym go czymś tylko nie mam pojęcia co mogło by mu pomóc. Może masz jakiś pomysł, dla ułatwienia dorzucam parę fotek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8aaed810529c34a1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfd6787144730a11.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8f912133156bd3e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf142a0190387c41.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/701121014be9afa1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/231f449fc78c6d58.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/293efbe74b66b949.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb95197ec1d35a0b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fecc061bb6567fe1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/770f50054085edd9.html
×