vinterfugler

Members
  • Ilość treści

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O vinterfugler

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

897 wyświetleń profilu
  1. Kostki są lepsze w układaniu na paletach i transporcie od malych balotów. Łatwiej je też układać w magazynach i zajmują tam mniej miejsca. Nie ukywam, że chciałbym wzorować się na produkcji w Wielkiej Brytanii, tak właśnie robią to na Wyspach. A u nich takie kostki z kiszonką można kupić na każdym portalu po kilka funtów za sztukę.
  2. No właśnie i z prasą też jest problem... Znacie w ogóle jakieś dostęne w kraju prasy, które poradziłyby sobie z kostką lucerny? Podsuszonej około jednego dnia na pokosie. Zawartość suchej masy w granicach 30-40%. Znalazłem taką owijarkę: Tanco 404 Series. Producent chwali się, że w tej chwili to jedyne takie urządzenie na rynku. Tylko cena... Producent podał mi mailowo, że kosztuje 15.000 euro, w Polsce dystrybutor podał cenę z transportem w granicach 17.000 euro brutto. Takie coś na jak filmiku:
  3. Witam, Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek. Pozdrawiam, Marcin
  4. Dobrze wiedzieć, nikt nie przyjedzie więc sprawdzić, że w budynku gospodarczym mieszkają zwierzęta. Czy orientujecie się jednak czy taniej wyjdzie budowa standardowa- beton i pustak, czy konstrukcja szkieletowa drewniana z wełną jako ociepleniem?
  5. Także byłem o to samo się pytać w starostwie. Zgłoszeniu podlegają jedynie budynki gospodarcze do 35m2, powyżej już pozwolenie o budowę. Jednakże jeśli mają w niej być utrzymywane jakiekolwiek zwierzęta, to jest to już budynek inwentarski, a na taki nie ważne jak duży, musi być już pozwolenie na budowę, a to wiąże się mi.in. z mnóstwem formalności, projektem architekta itd. Stąd zamierzam zgłosić budowę budynku gospodarczego do 35m2, a trzymać w nim zwierzęta. Również mam działkę rolną, ale nie jestem rolnikiem. W takiej sytuacji kazali mi pisać wniosek o wyłączenie tego obszaru, pod którym będzie stał budynek z produkcji rolnej. Jednakże ziemie u mnie są V i VI klasy bonitacyjnej, więc jestem zwolniony. Nie wiem natomiast jakie są konsekwencje, jeśli w razie kontroli ( o ile kiedykolwiek mogłaby taka nastąpić) urzędnicy zastaliby zwierzęta w rzekomym budynku gospodarczym.
  6. Cześć, Do moderatorów- jeśli zły dział, proszę o przeniesienie. Chciałbym wybudować samemu (bez ekipy budowlanej) niewielki budynek inwentarski w granicach 35-50 m2. Zależy mi przede wszystkim, aby koszty materiałów były jak najmniejsze oraz budynek był dobrze izolowany od zimna, tak aby zwierzęta miały w zimie temperaturę na plusie. Płytka ściółka, na poddaszu składowane siano w kostkach i słoma. Pytanie: drewno czy pustak? Możecie podać jakieś własne doświadczenia w budowli takich małych budynków inwentarskich/gospodarczych? Z czego budować, aby było najtaniej? Pozdrawiam, Marcin
  7. Wybaczcie mi oczywiste i głupie pytania, ale bardzo chciałbym się nauczyć, a jestem w tym kompletnie zielony. Jak konkretnie "nie zdusić" kosiarki? Tzn. jak już uzyskam na biegu jałowym odpowiednie obroty, to jak wrzucić bieg, żeby nie zdusić kosiarki? Od razu dwójka i dużo gazu?
  8. Witam, Będę za kilka dni po raz pierwszy uczył się obsługi kosiarki rotacyjnej bębnowej. Jednak chciałbym już wcześniej dowiedzieć się na ten temat co nie co. Możecie podać mi kilka najważniejszych rad, czego się trzymać, co jest najważniejsze w koszeniu, o czym nalezy pamiętać i czego nie robic? Załóżmy, że już mam kosiarkę zamontowaną prawidłowo, jak teraz krok po kroku "wystartować" z kosiarką? Ruszyć z jedynki szosowej, a potem wrzucić dwójkę? Czy używać biegów terenowych? Jak nie "zadusić" kosiarki? Jakie obroty utrzymywać? Jak nawrać na łące? Kosić "na około" czy pasami łąki? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, będziem mi łatwiej przy właściwej nauce Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj