Witam mam 60 kur niesnośc wynosiła 20-30 jajek na dzień, dostawały pszenice (w całości) i rano do osobnego korytka 1kg zmielonej kukurydzy z niewielkim dodatkiem polfamixu D-G lub 1kg samej paszy kurka naturka, do tego w jednym poidle polfamix A+Z (kury maja kilka poidel rozstawionych po całym wybiegu), Ostatnio postanowiłem zmienić im nieco żywienie i zacząłem mieszać pasze w jedna całość: 20kg pszenicy, 15kg kukurydzy, 2kg paszy "kurka naturka", 1kg polfamixu i 2,5kg mieszanki (owies,jeczmien,pszenzyto) oraz ok 300g kredy pastewnej. Wszystko przemielone również zwiekszyłem dawke polfamixu do wody A+Z. Zrobiłem to tydzien temu niesniosc spadła do 10-15 jajek i nie widać tendencji wzrostowej, tylko w jeden dzien bylo ponad 20 jajek a tak dalej to samo. Możilwe że kury sa przebiałkowane? Może jedzą mniej bo dostaja przemieloną pszenice?Kury 1 i 2 roczne