adamos012

Members
 • Ilość treści

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez adamos012

 1. Obroty reguluje zarąbiście . Okaże się podczas pracy . 😀
 2. koledzy mam pytanie czy mogę jeszcze zastosować axial w pszenżycie ozimym na miotłę? orzenzyto powoli się wykłasza . Proszę o podpowiedź
 3. koledzy mam pytanie. jak na bobie pojawiają się się pierwsze oznaki kwitnienia czyli widać na nim pierwsze kwiaty to trzeba już pryskać od strąkowca ?
 4. wiadomo czym wyższa faza rozwoju tym bardziej wrażliwy a czemu nie ukrywałeś agrowłokniną . ?
 5. no u nas w Małopolsce okolice Olkusza było -3 . U mnie bób w fazie 3 liści . Nie widzę po nim oznak przemarznięcia. Ale u Ciebie bardziej zaawansowana faza rozwoju. Trudno powiedzieć , jak przyjdzie ciepło się okaże czy odbije . Bób ogólnie jest dość odporny . na przymzroki
 6. po ile teraz pszenżyto stoi w skupach ? Woj . małopolskie
 7. Panowie mam pytanie. można dolać RSm 32 do zabiegu T1 + mikro i siarczan magnezu ? W pszenżycie ozimym ? jeśli tak to ile kilo można dolać .
 8. Hej. Stosował ktoś z Was w bobie oprysk w mieszaninie Stomp aqua i boxer ? Możecie podzielić się proporcjami ? Z góry dziękuję
 9. A ja widzę na olx bardzo dużo łuskarek do bobu do sprzedaży ze względu na likwidację upraw bobu. Może mi to ktoś wytłumaczyć ?
 10. Dzięki. odezwę się jak założę ten falownik obrotów. U nas robi się piękna pogoda nie wiem czy z początkiem marca nie będę myślał z sadzeniem pierwszego etapu Bizona . Chociaż widzę teraz że z pogodą w środku marca tu u nas w małopolskim nie najlepiej .
 11. Spoko. A powiedz mi regulujesz szczeliną na wałkach jak zmienia się wielkość bobu?
 12. 200 - 300 kg na godzinę?
 13. to ile tak w jedną osobę wyłuskasz na niej na godzinę?
 14. adamos012

  Protest Warszawa

  Brawo brawo. Rolnicy są ostatnią redutą obrony .
 15. kamil927 a nie przeszkadza Ci ten kosz zasypowy w tej łuskarce ? Wydaje mi się trochę za wysoki i te boczki też chyba będą przeszkadzać podczas pobierania strąków. Modyfikowałeś coś przy swojej łuskarce ?
 16. Dzięki kolego za podpowiedź . Ja tak przeliczając rok zeszły to będę miał mocy przerobowej gdzieś około 300/400 kg . ziarna . Także chyba też coś podobnego wymyślę z tym płukaniem co Ty. Mam zamiar przeciąć mauzera na pół jakieś sito na nim zainstalować i węża z prysznicem . dodajmy że na tych łuskarkach z podajnikiem-taśmą inaczej się łuska bób młody, inaczej późniejszy, inaczej idą krótkie strąki, a inaczej duże-wyrośnięte na daną chwilę u nas są trzy łuskarki-w tym dwie taśmowe czyli do tych młodych strąków to najlepsza będzie ręna ?
 17. Kolego a brałeś może myjkę wibracyjną od tego gościa ? Bo też takie robi .
 18. Ja na razie skupię się na tym żeby założyć tę regulację obrotów. Zobaczę w sezonie jak to będzie wyglądało . Mam w razie czego 2 łuskarki ręczne w zapasie.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj